VIDEO: Profesionálna bežkyňa Romana Komarňanská vás naučí správnu techniku behu: Takto by to malo vyzerať!

V rozhovore s profesionálnou športovkyňou a trénerkou behu Romanou Komarňanskou sme sa dozvedeli viac o tom, ako by mala vyzerať správna technika behu, na čo klásť dôraz pri rozcvičke a aké sú najčastejšie chyby pri behaní. Pozrite si video, v ktorom sa dozviete viac.

V rozhovore s profesionálnou bežkyňou sa dozviete o správnej technike behu

V rozhovore s profesionálnou bežkyňou sa dozviete o správnej technike behu

Zdroj: Vlado Anjel

V spolupráci s portálom Ceztrenera.sk sme sa tentokrát dozvedeli pravdu o tom, ako by mala vyzerať správna technika behu a tiež to, na čo by si mali dávať pozor začiatočníci. V týchto dieloch vám budeme spoločne s fit firmou Ceztrenera.sk prinášať pravidelné rozhovory s odborníkmi na zdravú výživu, šport či iné oblasti životného štýlu. Máte sa načo tešiť!

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Vysokoúčinný cvik, s ktorým si vypracujete brucho a zadok zároveň: Vyskúšate?

FEMINITY TV: Profesionálna bežkyňa Romana Komarňanská vám v rozhovore prezradí viac

Začiatočnícke chyby

Sympatická Romana nám v úvode vysvetlila najčastejšie chyby u začiatočníkov pri behu. „Aby nám šport alebo samotné behanie prinášalo radosť, tak by sme sa mali vyhnúť začiatočníckym chybám. Prvou takou veľmi častou chybou je technika behu. Ďalšie chyby, ktoré môžem spomenúť sú zle zvolené tempo a dávať si neprimerané výzvy,“ odpovedala profesionálna bežkyňa.

Technika behu

„Ak človek zle technicky behá, to znamená, že mu to môže v budúcnosti s dlhodobého hľadiska priniesť rôzne zranenia a zdravotné komplikácie. Naším cieľom je sa tomu vyhnúť a aby nás šport tešil a motivoval, tým pádom kladieme dôraz na techniku behu,“ dodala. Vyhnúť sa zdravotným komplikáciam môžete aj správnou rozcvičkou, ktorá by mala pozostávať z dôkladného strečingu tela. Romana nám znázornila základné cviky, vďaka ktorým predídete nepríjemným zraneniam. Nechajte sa inšpirovať jej výberom cvikov!

Rovnomerný dopad

Romana nám zároveň v ukážke znázornila, ako by malo chodidlo dopadať na terén. V prvých dvoch prípadoch ide o nesprávnu techniku behu, zatiaľ čo pri poslednom môžete vidieť správny rovnomerný dopad na podložku.

Beh a spaľovanie tukov

Zaujímalo nás, čo je beh považovaný za najlepší spaľovač tukov a tiež to, akú rolu zohráva v tomto prípade strava. „Nie je to len o športovaní. Keď chce žena spaľovať zbytočné tukové zásoby, tak sa to týka aj stravovania, ktoré je 70% úspešnosti. Kombinácia stravy, športovania, životného štýlu, spánku, správnej hydratácie a mentálnej pohody. Je to taký komplex rôznych faktorov,“ prezradila Romana.

Inšpirujte sa: 6 efektívnych spôsobov ako dosiahnuť krajšie telo: Bod 2 vám v tomto dokáže výborne pomôcť

Benefity

Ak túžite urobiť niečo pre svoje zdravie a zvolíte si beh, rozhodli ste sa správne. To vám zaručene potvrdí aj trénerka behu Romana Komarňanská. „Akákoľvek pohybová aktivita kardiovaskulárna je výborná, pretože to srdiečko sa nám zlepšuje. Beh poskytuje veľmi veľa benefitov či už fyziologických alebo aj eliminuje stres. Je to výborný prostriedok, ako sa odventilovať, ale aj spaľovať,“ povedala s úsmevom.

Foto:
Vlado Anjel, Video: Vlado Anjel
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba