Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Naozaj viete, ako správne drepovať? Pekné, sexi a pevné pozadie si vyžaduje toto

Fitness

Nestačí iba cvičiť, ale dôležité je aj to a vlastne hlavne to, aby ste cvičili správne. Hoci vás možno nebaví počúvať rady trénerov, bez správnej techniky to jednoducho nepôjde.

Niektoré cviky sú účinnejšie ako iné a medzi ne patria aj obľúbené drepy. Vďaka nim si totižto nevypracujete iba ukážkové pozadie, ale aj krajšie a pevnejšie stehná. Práve preto sa snažte, aby ste správnu techniku drepu zvládli čo najlepšie.

Mohlo by vás zaujímať: 21-dňová výzva pre štíhle bruško do plaviek: Toto je zoznam jedál a krátke cvičenie na doma!

Ako na drep

V prvom rade je dôležité, aby ste sa postavili a rozkročili nohy približne na šírku ramien. Stojte pevne a nohy neodlepujte počas cviku zo zeme. Špičky a tiež kolená nasmerujte mierne von.

Dôležité je tiež to, aby ste mali pevné brucho, zachovali si napriamenú chrbticu a zatiahnuté lopatky. Keď schádzate do drepu, môžete mať dlane na kolenách, pred sebou, alebo sa môžete vďaka tomu, že ich spojíte spolu, zafixovať.

Nezabudnite tiež na to, že počas drepu sa chrbtica mierne ohne smerom dnu a vy tak na ňu nekladiete veľkú záťaž. Dbajte aj na pravidelné dýchanie s tým, že hore je výdych a dole nádych.

VIDEO: Pozrite si správnu techniku drepu a vypracujte si vďaka nemu krásne a hlavne pevné pozadie

Čítajte aj: Pohyby, ktoré dokonalo formujú váš zadok: Týchto 7 praktizujte každý deň!

Keď zvládnete techniku, postupne si pridajte aj závažie, ktoré účinok cvičenia ešte viac podporí a vaše pozadie bude tým pádom oveľa pevnejšie. Čo sa týka opakovania, je to na vás. Začnite však približne tromi sériami po 15 opakovaní. Dôležitá v tomto prípade nie je rýchlosť ani stovky opakovaní, ale správna technika a samozrejme strava, s ktorou výsledky dosiahnete rýchlejšie.

- Najčítanejšie -