Presunúť na hlavný obsah

Takéhoto muža majú dnes po boku 30-tničky, ktoré kedysi snívali o inom: Od viacerých nárokov upustili

Partnerské vzťahy

Keď máme dvadsať a hlavu plnú ideálov o dokonalom mužovi, zoznam nárokov na neho je nekonečný. Keď máme tridsať či viac, nakoniec zistíme, že sme schopné zo svojich nárokov aj poľaviť, aby sme dali láske šancu.

Kedysi krásny, dnes odvážny 

Eliška (33) vždy snívala o princovi na bielom koni, ktorý bude fyzicky naozaj krásny a zároveň odvážny. Ako žena s dieťaťom bez partnera a po tridsiatke stretla Mira: „Čo sa týka fyzickej krásy, otec mojej dcérky bol krásny ako Adonis a pozrite ako to dopadlo. Ušiel ako taký zbabelec. Miro bol presný opak, jednoduchý muž, ktorý si na vzhľad príliš nepotrpel, ale bol vždy slušne oblečený a upravený. No mňa a moju dcérku prijal okamžite, bez akýchkoľvek náznakov nevôle, nechuti, že mám dieťa. Preto som mu dala šancu a funguje to dodnes. Nie je typickým prototypom krásavca, za to však niečo z môjho vysneného princa má, odvahu, pretože od začiatku sme v tom neboli dvaja, ale traja,“ objasňuje Eliška. 

Mohlo by vás zaujímať: Vlastnosti ženy, ktorú chcú muži na ženu: Čo si chlapi po tridsiatke všímajú viac na ženách

Kedysi búrlivý, dnes mierumilovný a s pocitom istoty 

Magdaléna (32) bola od narodenia búrlivejšia, nepokojná povaha, ktorá rada skúšala nové veci a milovala adrenalín až priveľmi. Všetky jej vzťahy stáli viac menej na tejto spoločnej črte, a možno práve preto boli aj nestále. „Keď som prekročila tridsiatku a spoznala Romana, bol presným opakom. Adrenalín a nebezpečenstvo priveľmi neobľuboval, mal rád veci pod kontrolou a rád stál pevnými nohami na zemi. Čo sa mi spočiatku javila ako nevýhoda, na ktorej opäť môj vzťah stroskotá, hoci sa mi páčil, sa skončilo tak, že môjmu životu dožičil istotu, pokoj, akúsi mierumilovnosť. Napokon som zistila, že som práve pod jeho vplyvom dospela. Vášne k adrenalínu som sa nevzdala a z času na čas si stále rada skočím, ale viem že tam dolu ma čaká niekto, koho mám ešte radšej ako adrenalín,“ dodáva naša čitateľka. 

Čítajte tiež: Čo si muži všímajú na ženách najskôr: Zdá sa, že mužská myseľ nie je taká povrchná, ako si myslíte

Kedysi bohatý, dnes duchovne bohatý 

Marika (30) ako dvadsiatnička snívala o bohatom mužovi, ktorý ju bude na rukách nosiť. Uvedomuje si, že to znie povrchne a mnohí by ju označili ako zlatokopku, ale dnes aj ona vie, že bohatého by už nebrala a toto je dôvod prečo: „Mala som niekoľko vzťahov s bohatými mužmi, a jedného som aj naozaj mala rada. Avšak všetci sa ku mne správali rovnako... ako by som bola ich majetok, ako by som ich mala len reprezentovať, a oženiť sa so mnou nechcel ani jeden. Netvrdím, že sú takí všetci, nanešťastie ja som stretla len takých. Keď som ešte stále nevydatá stretla po tridsiatke Petra, ktorý bol učiteľom na základnej škole a nemohol si príliš vyskakovať, nedávala som nám veľkú šancu vzhľadom na moju minulosť a nároky. Avšak postupne si získal moje srdce a nebolo to ani drahým oblečením, šperkami či luxusnými dovolenkami, ale tým, ako duchovne obohatil môj život. Vďaka nemu som videla, aká šťastná naozaj dokážem byť aj bez všetkej pozlátky uprostred pikniku na lúke, v dome po babičke na dedine a všade inde,“ opisuje svoju skúsenosť Marika. 

Neprehliadnite: Úspešné tridsiatničky, ktoré sú stále single: Ako nájsť pána "Božského"? 

Nuž ideál naozaj neexistuje, ale keď nájdeme toho pravého, trebárs aj po tridsiatke, vieme, že prehnané nároky idú bokom, keď chcem nájsť lásku a šťastie.

- Najčítanejšie -