Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Talentovaná cukrárka Maťa z Mandlove si splnila svoj sen: Pečie takéto originálne koláčiky

Kariéra

Originálne recepty a skutočne zdravé suroviny. To je presne to, na čo sa Maťa so svojou značkou Mandlove sústredí pri pečení každého koláčika. O tom, ako celá myšlienka chutného a zdravého pečenia vznikla, nám osobne porozprávala.

Všetko sa začalo blogom

Maťa už počas vysokej školy inklinovala ku gastronómii. Všetko sa však začalo až po tom, keď kvôli zdravotným problémom musela zmeniť štýl svojho stravovania a úplne vylúčiť sacharidy. „Práve to ma motivovalo k začatiu blogu pod názvom Foodlover a tomu, že som sa začala pečeniu venovať aj profesionálne a založila som si firmu. Začiatky boli síce ťažké, no ak človek niečo robí od srdca, veci sa jednoducho daria.“ vysvetľuje usmiata Maťa.  

Inšpirujte sa: Slovenka Janka Kurilak stíha popri deťoch podnikať: Dnes idú jej kúsky nadračku a tomuto vďačí za svoj úspech!

Jej koláčiky sú skutočne špeciálne

„Všetky moje výrobky sú pečené bez obilnín a mliečnych výrobkov a sú sladené nerafinovane. Čiže používame veľa kokosového cukru, medu, javorového sirupu alebo čerstvých datlí. A namiesto múky pridávame do koláčikov mleté orechy, mleté mandle alebo kokosovú múku, ktorá ma veľmi veľa vlákniny, čiže je pre človeka skutočne prospešná. Veľa ľudí má v súčasnosti problémy s lepkom či laktózou a aj oni tvoria časť našich zákazníkov.“  dodáva Maťa, ktorá sa venuje pečeniu na objednávku, ale gro zákaziek tvorí hlavne dodávanie koláčikov do kaviarní v Bratislave i po celom Slovensku.

Nenechajte si ujsť: Slovenka Denisa vracia zašlú slávu bábovkám: A to ani zďaleka nie je všetko

V budúcnosti by chcela viac odovzdávať skúsenosti

I keď samotné Mandlove miluje, v budúcnosti by chcela, aby si ta nejak plávalo samo a ona sa mohla venovať viac sebe, kurzom o varení a osvete v stravovaní na Slovensku.

My preto jej aj firme Mandlove prajeme nech im všetko vyjde podľa plánu!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus