VIDEO: Talentovaná cukrárka Maťa z Mandlove si splnila svoj sen: Pečie takéto originálne koláčiky

Originálne recepty a skutočne zdravé suroviny. To je presne to, na čo sa Maťa so svojou značkou Mandlove sústredí pri pečení každého koláčika. O tom, ako celá myšlienka chutného a zdravého pečenia vznikla, nám osobne porozprávala.

Lásku k pečeniu mala odjakživa

Lásku k pečeniu mala odjakživa

Zdroj: Vlado Anjel

Všetko sa začalo blogom

Maťa už počas vysokej školy inklinovala ku gastronómii. Všetko sa však začalo až po tom, keď kvôli zdravotným problémom musela zmeniť štýl svojho stravovania a úplne vylúčiť sacharidy. „Práve to ma motivovalo k začatiu blogu pod názvom Foodlover a tomu, že som sa začala pečeniu venovať aj profesionálne a založila som si firmu. Začiatky boli síce ťažké, no ak človek niečo robí od srdca, veci sa jednoducho daria.“ vysvetľuje usmiata Maťa.  

Inšpirujte sa: Slovenka Janka Kurilak stíha popri deťoch podnikať: Dnes idú jej kúsky nadračku a tomuto vďačí za svoj úspech!

Jej koláčiky sú skutočne špeciálne

„Všetky moje výrobky sú pečené bez obilnín a mliečnych výrobkov a sú sladené nerafinovane. Čiže používame veľa kokosového cukru, medu, javorového sirupu alebo čerstvých datlí. A namiesto múky pridávame do koláčikov mleté orechy, mleté mandle alebo kokosovú múku, ktorá ma veľmi veľa vlákniny, čiže je pre človeka skutočne prospešná. Veľa ľudí má v súčasnosti problémy s lepkom či laktózou a aj oni tvoria časť našich zákazníkov.“  dodáva Maťa, ktorá sa venuje pečeniu na objednávku, ale gro zákaziek tvorí hlavne dodávanie koláčikov do kaviarní v Bratislave i po celom Slovensku.

Nenechajte si ujsť: Slovenka Denisa vracia zašlú slávu bábovkám: A to ani zďaleka nie je všetko

V budúcnosti by chcela viac odovzdávať skúsenosti

I keď samotné Mandlove miluje, v budúcnosti by chcela, aby si ta nejak plávalo samo a ona sa mohla venovať viac sebe, kurzom o varení a osvete v stravovaní na Slovensku.

My preto jej aj firme Mandlove prajeme nech im všetko vyjde podľa plánu!

Foto:
Vlado Anjel, instagram.com/mandlove_by_martina_grnova, Video: Vlado Anjel
Zdroj:
EF

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba