Presunúť na hlavný obsah

Farba roka 2018 je Ultra Violet: Nahliadnite do toho, čo sa bude nosiť nasledujúce obdobie

Móda

Novou farbou roka, ktorá sa vybrala z pantonovníka Pantone je Ultra Violet. Ako zakomponovať tento odtieň do vášho šatníka?

Ak sledujete módne trendy, určite vám neuniklo, že v kolekciách na obdobie jar/leto 2018 sa objavil fialový odtieň. Hlavný inštitút Pantone stanovil ako farbu roka 2018 Ultra Violet a aby sme boli úplne presní, tak je to 18-3838.

Prečítajte si: Menčester je späť v móde a my sme si ho zamilovali: Tieto stylingy hovoria za všetko!

Fialová ako symbol originality, tvorivosti a vizionárstva

Mystérium celého vesmíru. Tak možno vyjadriť pocity, ktoré vystihujú psychológiu farby, akou je fialová s modrým podtónom. Odborníci sa zhodli na tom, že rok 2018 je odrazom pokroku, zmien, technologickej revolúcie ako takej. Spája sa s umelcami, ale tiež s vedou. Je to výzva, ktorej sa mnohí poprední dizajnéri už zmocnili. 

V móde a obliekaní tento výrazný sýty odtieň nepatrí medzi najpopulárnejšie farby. Rovnako to tiež nie je odtieň, ktorý by lichotil všetkým typom žien. Je preto pochopiteľné, že mierne odchýlky v odtieni sú na mieste. My sme sa pozreli aj do minulosti, keď po fialovej siahli mnohé známe ikony a musíme povedať, že táto farba má naozaj niečo do seba. Zapozerajte sa do inšpiratívnych stylingov a môžete si byť istí, že do jari naberie váš šatník iný rozmer. Zmien sa netreba báť a preto nemusíte striktne podĺahnúť tomuto módnemu diktátu. Niekedy stačí len detail v podobe topánok alebo kabelky, ktorá rozbije celkový look. 

Zistite viac: Trendy, ktoré budeme nosiť v roku 2018 a trendy, ktoré už budú definitívne out! Viete, ktoré to sú?

Mimochodom, sýta fialová krásne vynikne v kombinácii s oranžovou. Color blocking, kedysi veľmi obľúbený a trendy, je preto po rokoch opätovnou výzvou. 

 

- Najčítanejšie -