Veľa ľudí si dáva ako predsavzatie schudnúť: Toto sú odpovede trénera na to, prečo sa im to nakoniec nedarí

Dávate si novoročné predsavzatie, že už konečne začnete cvičiť a robiť niečo pre svoje telo? Fitness tréner nám prezradil dôvody, pre ktoré to veľa ľudí nedokáže. Držte sa týchto rád a schudnete!

Väčšina ľudí si dáva ako predsavzatie schudnúť: Toto sú odpovede trénera na to, prečo sa im to veľakrát nedarí

Väčšina ľudí si dáva ako predsavzatie schudnúť: Toto sú odpovede trénera na to, prečo sa im to veľakrát nedarí

Zdroj: Profimedia

Ak ste ako väčšina ľudí, čo mám okolo seba, máte posledný decembrový deň veľa veľkých plánov. Dostanete sa do kondície! Schudnete! Začnete cvičiť! Budete jesť zdravo! Vyrysujete brucho! Začnete v práci s fitness súťažou a všetkým to ukážete!

Sledujte náš tip na super cvik: VIDEO: Najlepší cvik na chudnutie z pohľadu fitness trénera: Cvikov na brucho je veľa, dôležitá je však jedna vec

Ako to väčšinou chodí v realite?

Prvý víkend sa vám darí. Kúpite si trochu predraženú, ale funkčnú a super vychytanú vec na tréning. Pre inšpiráciu. Jete šalát, viac šalátu, potom si dáte zelerovú tyčinku. Všetko vás bolí. Potíte sa. Necítite sa dobre. Nenávidíte to. A popri tom, tie zelerovej tyčinky sú príšerné.

Druhý týždeň sa začínate vracať k svojim starým zvykom. Tamto sladkosť, tu jedlo z fast foodu. Začnete vynechávať tréningy - sľubujete si, že to nahradíte ďalší deň.

Tretí týždeň je váš život rovnaký ako predtým, než ste si predsavzatia dali, okrem toho, že sa vám doma váľa predražená, ale super vychytaná vec na tréning.

A tak to pokračuje.

Takže, prečo predsavzatia nefungujú? Prečo ich veľa ľudí neplní? Niečo mi napadá ...

1) Predsavzatie nie je konkrétne. "Dostať sa do formy" je fajn. Ale čo to znamená? Čo by ste mali zvládnuť, keď vo forme budete? Ubehnúť maratón? Zdvihnúť na mŕtvy ťah svoju vlastnú váhu? Vyhrať v páke nad svojím synom? Ujasnite si, aké sú vaše konkrétne ciele. Pre niektorých to je "schudnúť," "lepšie jesť" alebo "začať cvičiť." Koľko chcete schudnúť? Ako to vyzerá v centimetroch okolo pása, veľkosti oblečenia alebo percente telesného tuku (pretože toto vám povie viac, než váha). Čo znamená "jesť lepšie"? Ako presne zapracujete cvičenie do vášho denného programu, aby ste to zvládali?

2) Predsavzatie nie je realistické. Schudnúť 10 kg za mesiac, ubehnúť maratón po dvoch mesiacoch tréningu, bez toho, aby ste predtým behávali, a jesť len šalát, nie sú reálne ciele. Bodka.

3) Nemáte plán. Teraz, keď máte konkrétne dlhodobý cieľ, ako ho presne dosiahnete? Tu je čas na krátkodobé ciele... Opakujem to často, ale tu je to na mieste. Začnite malými, konkrétnymi cieľmi, ktorých ľahko dosiahnete počas dvoch troch týždňov, a ktoré vám pomôžu v dosiahnutí vášho veľkého cieľa. Takže, ak chcete za tri mesiace schudnúť sedem kíl, čo vám v tom pomôže? Čo napríklad prestať piť sladené nápoje, alebo nejesť vo fast foodoch? Začnite s niečím, čo zvládnete a čo sa dá zmerať, priblížite sa tak svojmu cieľu.

4) Nie ste v pohode. Na rovinu - väčšina ľudí nenávidí, keď vystúpi zo svojho pohodlia. A keď príde na veci ako silový tréning alebo vytrvalostné cvičenie, nejde o nič pohodlného, ​​zvlášť keď ste to nikdy pred tým nerobili. A ešte tým skôr, ak to robíte správne a zdvíhate ťažké váhy. Existuje veľa šialencov, ktorým sa to páči, a množstvo ďalších, ktorí sa toho chytí a naučí sa to milovať. Ak to neznášate, je slušná šanca, že pri tom nevydržíte. Nájdite niečo, čo budete milovať. Tanec. Bežte na trampolíny. Nájdite si kamaráta a chodievajte na výlety. Ak neznášate všetko, najmite si (dobrého!) trénera, ktorý vás, azda, dokáže naučiť, prečo je vzpieranie skvelé, a možno sa potom pridáte k šialencom. Ale robte niečo, čo dokážete robiť pravidelne, alebo vám to jednoducho nebude fungovať. Akonáhle začnete, stále máte čas na to, otestovať svoje limity na ďalších veciach.

Neprehliadnite: Ako to, že neustále priberám, aj keď skoro nič nejem? Slová fitness trénera vám to ihneď vysvetlia

5) Myslíte si, že jesť zdravo znamená jesť šalát. Neznamená. Vážne. Skúste nejaké zdravé recepty z rôznych blogov. Už nikdy sa na zdravé jedlo nebudete pozerať rovnako.

6) Nerozmýšľali tom ako o zmene životného štýlu. Problémom všetkých fitness plánov je, že majú koniec. Akonáhle dosiahnete svoj cieľ (alebo vás unaví pokúšať sa ho dosiahnuť), vrátite sa k svojim starým spôsobom. Nie je to len kontraproduktívne, ale bude vás to ťahať k tomu, skúšať neudržateľné a nezdravé veci, aby ste cieľ dosiahli rýchlejšie, radšej než zdravo a trvalo. Ak chcete vo svojom živote urobiť zmenu smerom k zdraviu, musíte byť ochotní udržať svoj nový životný štýl navždy, a nie zažívať neustály jojo efekt tam a späť. Robte postupne jeden krok za druhým a pomaly si osvojujte zdravé zvyky. Bude to jednoduchšie a reálnejšie a budete na to pyšní.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
Michael Achberger

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba