Presunúť na hlavný obsah

Od začiatku nášho vzťahu by mi zniesol aj modré z neba: Kvôli tejto črte v jeho správaní ma však úplne odradil

Partnerské vzťahy

Dávid sa javil ako dokonalý muž. Ktorá z nás však po dokonalosti skutočne túži?

„Spoznali sme sa náhodou, sadla som si k nemu v električke a nejak sme sa dali do reči. Bol neuveriteľne ukecaný  a sebavedomý, a to mi imponovalo. Už dávno som sa tak so žiadnym mužom neporozprávala, tobôž nie, keď som ho videla prvýkrát. Zarozprávali sme sa však až do takej miery, že mi pri vystupovaní podal svoju vizitku. Vraj, ak by som ho ešte niekedy chcela vidieť a zhovárať sa o všetkom aj o ničom.“ spomína na začiatky s Dávidom Ela.

Inšpirujte sa: Bola som milenkou, no necítila som sa vinná: Toto ma presvedčilo o tom, že som v skutočnosti nerobila nič zlé

Chcela to skúsiť

„Dva dni som sa neozvala, no potom som si povedala, prečo nie. Bol zaujímavý, aspoň prežijem pekný večer a nikdy neviem, čo sa z toho vykľuje. Dohodli sme sa, že pôjdeme v piatok von, dúfala som, že to bude bez všetkej tej teatrálnosti a zbytočností, ktoré sa na prvom rande postupne stávajú nevyhnutnosťou. Opak bol však pravdou. Dávid ma čakal pred autom, otvoril mi dvere, do ruky mi vložil Rafaello a zaviedol ma do luxusnej reštaurácie. Bolo mi s ním skvele, no niečo mi hneď od začiatku nesedelo.“ podotýka Ela, ktorej sa Dávidova povaha zdala akási zvláštna.

„Poznal ma ešte len pol hodinu, okamžite však začal plánovať naše ďalšie stretnutie. Ba čo viac, chystal sa ešte ten týždeň do Prahy a neuveriteľne ma presviedčal nech idem s ním. Vôbec som ho nepoznala a on už mal v hlave naše spoločné výlety, to ako so mnou bude na jar venčiť môjho psa a kam všade ma vezme.“ spomína.

Nenechajte si ujsť: Myslela som si, že ma nezlomí skutočne nič, no vzťah s ním mi ukázal, že jednu vec odpustiť skutočne nedokážem

Bolo toho až príliš

Je to možno zvláštne, no Elu tým čím ďalej, tým viac odrádzal. Fakt, že si bol sám sebou tak neuveriteľne istý a nárokoval si na Elin čas v tak neuveriteľnej miere ju úplne vystrašil. Ani ho nepoznala a on už si myslel, že spolu chodia. Nevedel o nej takmer nič, no pokladal ju za svoju vyvolenú.

Mohlo by vás zaujímať: Rok 2017 mal byť pre mňa v oblasti lásky osudový: Takýto vývin udalostí by som však nikdy nečakala

„Všetko však vyvrcholilo na našom štvrtom rande, keď som mu oznámila, že odchádzam s priateľmi na chatu na 5 dní. Odrazu začal byť úplne hysterický, chcel ma tam za každú cenu odviesť, pretože ma vraj neuvidí celých týždeň a ide zhodou okolností tým istým smerom. Ja som však namietala a tvrdila som, že som s nimi už dohodnutá a je moja vec, s kým tam pôjdem. Keď som mu do očí povedala, že si na mňa neuveriteľne nárokuje, urazil sa a odišiel s tvrdením, že pokojne pôjde aj sám. Na to som skutočne nemala čo povedať. Dosť čo som sa snažila zvládnuť seba a svoje emočné výstrelky, nepotrebovala som k tomu všetkému ešte aj chlapa, ktorý bude na mne zavesený ako pijavica a od prvého stretnutia mi nedá dýchať.“ vysvetľuje svoje pocity Ela, ktorá hneď na druhý deň počas poobednej kávy Dávidovi vysvetlila, ako sa veci majú a celý „vzťah nevzťah“ rýchlo ukončila. Zjavne je veľmi ťažké nájsť zlatú strednú cestu a v prípade mužov to platí dvojnásobne.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus