Presunúť na hlavný obsah

Výchova dieťaťa sa v kráľovskej rodine rokmi úplne zmenila: Aj v tomto je Kate úplne iná ako kráľovná Alžbeta

Zahraničné celebrity

Doba sa vyvíja a tradície sa menia aj v prípade kráľovskej rodiny. Kate Middleton je totiž vo výchove iná ako kráľovná Alžbeta a my vám prezradíme, v čom.

Kate nerodila v paláci

Celkom iný štýl výchovy a prístupu k materstvu si Kate zvolila už od začiatku. Ani jedno zo svojich detí totiž neporodila v Buckinghemskom paláci, ako to dovtedy bývalo zvykom, ale v Nemocnici svätej Márie. Urobila tak hlavne na odporúčanie lekárov kvôli svojmu zdravotnému stavu, ktorý by pôrod doma mohol fatále skomplikovať. Už v tomto bode si teda Kate zvolila netradičnú cestu, celkom inú ako kráľovná Alžbeta, ktorá rodila doma za pomoci tímu lekárov a sestier, zatiaľ čo princ Philip potláčal svoju nervozitu hraním sqashu.

Inšpirujte sa: Princezná Charlotte už chodí do škôlky: Prekvapí vás, čo na ňu prezradili učiteľky

S ďalším dieťatkom nečakali

Vždy je lepšie, keď sa súrodenci môžu spoločne hrať a majú si aj v neskoršom veku čo povedať. Možno aj preto sa Kate rozhodla pre materstvo v krátkom časovom rozmedzí a svoje prvé dve deti, Georgea a Charlottu porodila s odstupom len dvoch rokov. Zatiaľ čo Alžbeta si hlavne kvôli svojim kráľovským povinnostiam dávala skutočne načas a medzi princeznou Anne a princom Andrewom je až desaťročný vekový rozdiel.

Menej protokolu, viac lásky

Je známe, že kráľovná kedysi striktne dodržiavala všetky formality, ako pri oficiálnych návštevách, tak aj vo vzťahu k svojim deťom. Pamätné je hlavne jej potrasenie ruky, ktoré im venovala po príchode z päťmesačnej pracovnej cesty. William a Kate sa však vyznačujú skutočnou srdečnosťou a pri každej možnej príležitosti dávajú najavo, že ich deti sú pre nich prvoradé. Pohladenia, či objatia  je vidno nielen na fotkách zo súkromia, ale aj pri oficiálnych návštevách.

Mohlo by vás zaujímať: Čo prezrádza dátum svadby princa Harryho a Meghan Markle? Takéto je májové manželstvo podľa hviezd

Cestujú spoločne ako rodina

Zatiaľ čo Alžbeta s Philipom si pracovné cesty plánovali sami a svoje ratolesti nechávali na starosť opatrovateľkám, William a Kate sú celkom iný pár. Princ George s nimi cestoval na návštevu Austrálie a Nového Zélandu už ako deväťmesačný a jeho prítomnosť bola priam nezabudnuteľná. Podľa Kate je totiž puto medzi deťmi a rodičmi najdôležitejšie a nevie si predstaviť, že by svoje ratolesti nechala osamote pol roka, ako tak niekoľkokrát urobila samotná kráľovná Alžbeta.

Nenechajte si ujsť: Svadobné tradície kráľovskej rodiny: Týmto si prešla Kate, teraz aj Meghan Markle a akú tradíciu porušil princ William?

Formálne oblečenie len do istej miery

Alžbeta sa vyznačovala tým, že svoje deti obliekala až príliš formálne. Aj keď je samozrejmé, že členovia kráľovskej rodiny nebudú pobehovať po svete v teplákoch, prílišná strohosť by v dnešnom svete bola až do očí bijúca. Aj preto si Kate zvolila zlatú strednú cestu a svoje deti síce oblieka do elegantných šiat, snaží sa však stále udržať istý stupeň neformálnosti. Každý si predsa pamätá, ako princ George privítal bývalého amerického prezidenta v župane.

Sú z nich predškoláci

Zatiaľ čo kráľovná Alžbeta pre svoje deti zohnala tútora, ktorý sa im venoval každý deň v súkromí, Kate sa rozhodla obe svoje deti zapísať ako predškolákov a dokonca zvečnila ich prvý deň na slávnych fotografiách. Je totiž verná myšlienke, že deti musia byť  prvom rade obklopené vrstovníkmi, aby sa naučili spoločenskosti a priateľskému správaniu voči ostatným. 

Ktorý typ výchovy sa Vám páči viac?

spolu hlasovalo 569 ľudí

 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus