Presunúť na hlavný obsah

Talentovaná dvojica Sloveniek vrátila život originálnym tetovačkám: Ich nevšedné Kresky nemajú na trhu konkurenciu

Kariéra

Katarína Ilkovičová a Petra Vancová dali hlavy dokopy a založili nevšedný koncept dočasných tetovaní s názvom Kresky, ktoré však od tých zo žuvačiek majú veľmi ďaleko. Vynikajú totiž svojou originalitou a skutočne svojskými motívmi.

Niečo ako Kresky, tetovačky s veľmi nápaditými vzormi, na Slovensku doteraz nebolo. Prezraďte nám, ako celý koncept vôbec vznikol?

Katarína: Nápad vyrobiť vlastné dizajnové tetovačky dostala Peťa a mne sa to tak zapáčilo, že sme hneď začali rozmýšľať nad tým, ako by to celé mohlo vyzerať a fungovať. S pomocou dobrého vína sme rýchlo vymysleli názov a koncept a o 2 mesiace sme prvé dizajny predávali na našej obľúbenej akcii - Trnavskom rínku.

Petra: Samotný moment, keď mi to napadlo si už nepamätám, ale začiatok bol akoby zrýchlený. Rešerš konkurencie a tlačiarní, skúšanie vzoriek z celej Európy, návrh dizajnov a celkového produktu. Prvé vytlačené Kresky sme u tlačiara vyzdvihli večer pre rínkom, v noci ich na hoteli balili a na druhý deň sa po nich na trhu zaprášilo. Naša premiéra mala veľký úspech a už sme sa v tom viezli.

Inšpirujte sa: Ambiciózna Slovenka Natália Gápľovská prišla na trh so skvelým nápadom: Prírodné sviečky LUMINIA si zamilujete!

Je zložité s niečím podobným začať, poprípade, s akým ohlasom ste sa stretli hneď v začiatkoch?

Katarína: Boli sme zvedavé, aký ohlas budú mať Kresky u ľudí. Hneď na rínku sme mali možnosť si otestovať naživo, čo sa ľuďom páči, či ich to oslovuje. Mohli si priamo na mieste "vytetovať" svoju prvú Kresku. Reakcie boli veľmi pozitívne, čo nás nakoplo do ďalšej práce. Na začiatku sme prešli viacero dizajnových trhov, čo bola to pre nás nová skúsenosť a keďže máme e-shop, takáto komunikácia naživo nám spestrila prácu a dala spätnú väzbu.

Petra: Ledva sme ich vytlačili a už nás prijali na všetky dizajnové trhy, na ktoré sme sa prihlásili. Pravdupovediac sme to vôbec nečakali, ale predpokladám, že tam zafungovala kombinácia nostalgie za tetovačkami z detstva a pekného dizajnu. Ľudia sa pýtali s veľkým úsmevom na tvári: "To sú fakt tetovačky ako z Pedra???" Začiatok bol intenzívny vo všetkých smeroch. Veľa práce, ale aj veľa pozitívnych ohlasov, čo nás utvrdilo v tom, že sme sa vybrali správnym smerom.

Keby ste mali Kresky priblížiť ľuďom, ktorý nevedia, o čom hovoríme, ak by ste ich charakterizovali?

Katarína: Kresky sú dizajnové dočasné tetovačky, vymyslené, nakreslené a vytlačené na Slovensku. Máme vlastné dizajny, ktoré kreslím ja alebo spolupracujeme s talentovanými slovenskými ilustrátormi a zaujímavými značkami. Máme na výber dizajny pre deti aj dospelých. Sú vynikajúce na rôzne párty, oslavy, festivaly a svadby alebo ako originálny doplnok, ktorý nemáte navždy, ale môžete si striedať rôzne motívy podľa nálady.

Petra: Myslím, že Kresky fungujú dobre ako malý univerzálny darček takmer pre každého, deti aj teenagerov, ženy aj mužov. Samozrejme, pre ženy asi viac, ale ešte som nestretla muža, ktorý by si nechcel vytetovať kotvu na rameno. A nielen na dovolenke na jachte.

Prečítajte si aj: Sympatická Slovenka odišla z práce, ktorá ju nenapĺňala: Dnes sú betónové kvetináče, ktoré vyrába hitom

Ako vlastne prebieha proces výroby a koľko vydržia po tom, čo si ich aplikujeme na telo?

Katarína: Kresky sú tlačené sieťotlačou, aplikujú sa jednoducho pomocou vody a vydržia 2-5 dní.

Petra: Proces výroby je jednoduchý. Dáme dokopy dizajn, vytlačíme, nafotíme a ideme s ním von. Samotný návrh dizajnu je už zložitejší a je to stále individuálne. Spolupracovalili sme uz s viacerými ilustrátormi a značkami. Niekedy je to dohodnuté na kamarátskej báze, niekedy ich oslovíme my, inokedy oni nás. Veľa ľudí sa nás pýta, či robíme tetovačky na zakázku, napríklad pár kusov na nejakú akciu. To nevieme urobiť, pretože sa tlačia len vo veľkých nákladoch.

Máte nejakú, ktorá vyslovene je Vašou obľúbenou?

Katarína: Ja osobne nemám najobľúbenejšie Kresky, vždy mám asi najväčšiu radosť z najnovších.

Petra: Ja mám veľmi rada klasiku, námornícke. Ale je fakt, že veľmi pokreskovaná už nechodím. Tiež si vyskúšam najnovšie, ináč mi to ani nenapadne. Viete ako to chodí so šusterovými deťmi (smiech).

Nenechajte si ujsť: Mamy dvoch malých dievčatiek skočili do neznáma a vyplatilo sa: Ich farebné podkolienky sa stali absolútnym hitom

Aké plány máte Vy a Kresky do budúcnosti? Kam ďalej by ste sa možno chceli posunúť?

Katarína: Máme stále dosť nápadov. Chceli by sme pokračovať ďalej a rozšíriť ponuku Kresiek, ale nebudeme radšej dopredu prezrádzať (smiech).

My preto obom dievčatám držíme palce a prajeme veľa úspechov do budúcna!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus