Presunúť na hlavný obsah

Čas, kedy večer zaspíte, znamená viac, než si myslíte: Aj takýto vplyv má na vaše správanie

Zábava

Nejde len o to, že by ste si chceli viacej alebo menej pospať. Hodina, kedy sa rozhodnete uložiť do postele, znamená v skutočnosti oveľa viac.

Keď zaľahnete ešte pred desiatou

Ľudia, ktorí majú tendenciu ísť spať skutočne skoro, majú poväčšine strach z toho, že niečo v živote zmeškajú. Či už ide o neopakovateľnú šancu, novú príležitosť alebo okamih, ktorý by im mohol zmeniť život. Neustále sú pod stresom a myslia len na to, ako byť naraz aspoň na troch miestach a pritom nikde nie úplne. Práve ľudia, ktorí sú neustále v strese z nedodržania termínov a premrhaných príležitostí, majú tendenciu zhasínať svetlo a ukladať sa do postele oveľa skôr ako všetci ostatní.

Inšpirujte sa: Ak prestanete robiť toto, začne sa vám v živote dariť: Zmeniť stačí naozaj málo

Do polnoci sú hore tí, čo sa rýchlo nadchnú

Tendenciu potiahnuť až do polnoci majú hlavne ľudia, ktorí v každej maličkosti vidia obrovský potenciál a v hlave si okamžite predstavia, čo všetko by v budúcnosti moli dosiahnuť a ako sa tam môžu dopracovať. Viac ako osem hodín spánku, je pre nich dôležiitejšie to, aby bolo všetko dôsledne hotové a pripravené na ďalší deň v práci, a aby ráno nemali zybtočné stresy, ktoré by nebodaj mohli viesť k vzniku nečakaného problému.

Prečítajte si: Žijeme v dobe, v ktorej každý môže byť všetkým? Slová psychológov nám vysvetlia, kam sa to môže uberať

Práve kvôli svojej zanietenosti a horlivej povahe patria medzi ukážkových zamestnancov, ktorí nielen pracujú na sto percent, no dokážu chod firmy obohatiť vlastnými nápadmi a do všetkého sa púšťajú s nevídanou vervou.

Polnočné zaspávanie patrí kreatívnym

Väčšina ľudí, ktorí trávia svoj deň vymýšľaním a tvorením nových projektov, zvykne tak trochu ponocovať. Nočné tvory, ktoré sa zavrú do svojej izby, užívajú si ticho mesta a samotného bytu a do postele sa ukladajú až vtedy, keď sa väčšina ľudí už prehadzuje na druhý bok, majú totiž práve v tento čas fantáziu na tom najvyššom stupni a dokážu podať skutočne nečakaný výkon.

Možno je pre niekoho nepredstaviteľné zaspávať tak neskoro, umeleckým dušiam a kreatívcom, ktorý k novým nápadom nepotrebujú viac ako nerušivé prostredie, však nočná hodina príde viac než len vhod.

Mohlo by vás zaujímať: Niekedy plány všetko zničia: Týchto 7 bodov vám objasní, prečo je skutočne dôležité žiť hlavne pre prítomnosť

Ponocovať znamená aj nemať prečo vstať

Ak svoje nočné bdenie zvaľujete na kávu či energetické nápoje, možno by ste sa mali zamyslieť ešte raz. Väčšina tých, ktorí totiž nedokážu zaspať skorej ako o tretej či štvrtej ráno, nemá problém s kofeínom v tele, ale s motiváciou. Nemajú prečo vstať, prečo by sa teda vôbec trápili s nejakým skorým či organizovaným zaspávaním?

Chaotické typy, ktoré nikdy nič nestíhajú, no sľubujú aj nemožné, sú prototypom nespavcov. Možno by aj chceli dať svojmu životu formu, nejak však vždy spadnú do toho istého stereotypu a chaosu.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe