Presunúť na hlavný obsah

Malé tajomstvo výchovy detí od princa Williama: Na jedno pravidlo nedá jeho výsosť dopustiť

Feminity

Jeho výsosť princ William používa pri výchove jedno pravidlo, ktoré funguje na obe jeho deti dokonale. Čokoľvek sa im snaží vysvetliť, robí to takto.

Mohlo by vás zaujímať: Krásky, ktoré sa nedávno zasnúbili: Aký prsteň zdobí ruku missky Ľubky Štepánovej či priateľky Leoša Mareša?

Každý jeden rodič má nejaký trik, ktorý využíva pri výchove detí. A inak to nie je ani v prípade kráľovskej rodiny. William a Kate už presne vedia, čo na ich rozkošné ratolesti platí a ako sa im čo najviac priblížiť. Stačí jediné gesto a deti ich vnímajú oveľa intenzívnejšie. Navyše ak chcú, aby naozaj poslúchali, toto je vraj jediné, čo na Charlotte a Georga platí. 

Dokonalý kľúč k tomu, aby vás dieťa naozaj počúvalo

Základný spôsob, ako sa dieťaťu môžete čo najviac priblížiť je pritom absolútne prostý a prirodzený. Ak si pozeráte fotografie prominentného páru, je na nich jasne vidieť, že princ William si k deťom veľmi často sadne do drepu alebo kľakne. A práve to je dokonalý kľúč k tomu, aby vás dieťa naozaj počúvalo. Podľa názorov odborníkov by sme sa s deťmi mali vždy rozprávať práve týmto spôsobom. Hovorí sa tomu technika aktívneho počúvania, kedy vaše ratolesti vnímajú, že ich slová majú pre vás váhu a niečo znamenajú. 

Ak sa váš potomok dožaduje pozornosti, urobte toto

Práve tento spôsob výchovy podporuje detské sebavedomie a pomáha v komunikácii s drobcami aj v náročnejších situáciách. Psychológovia navyše odporúčajú prerušiť akúkoľvek činnosť, ktorej sa venujete v momente, ak chcete dieťaťu niečo vysveteliť. Ak sa teda váš potomok dožaduje pozornosti, prisadnite si k nemu a pozerajte sa mu do očí. Princ William tvrdí, že to funguje perfektne a naozaj to dodrživa do bodky! 

Čo poviete, niečo na tom bude, no nie? 

Nenechajte si ujsť: Najsexi herečky nominované na Oscarov: Nechýbajú dokonalé mladé krásky ani očarujúce dámy v najlepších rokoch

- Najčítanejšie -