Inštinkt by ste nemali podceňovať: V týchto životných situáciách by ste sa naň mali vedieť spoľahnúť

Občas v hlave skombinujeme také neuveriteľné množstvo vecí, že z toho nemôže vzísť nič dobré. A pritom stačí dať na inštinkt.

Vnútorný hlas nie je na škodu

Vnútorný hlas nie je na škodu

Zdroj: Profimedia

Zmena zamestnania je strašidelná, ale...

Vnútorný hlas predsa musí mať nejakú funkciu. Inak by sme ho asi nepočuli tak často a tak nahlas. Rozdiel je ale počuť a počúvať. Ak vám niečo hovorí zakaždým zakaždým, keď prekročíte brány vašej práce a to, čo počujete nie je práve príjemné, odpovedali ste si na otázku, či potrebujete zmenu, vlastne samy. Nespokojnosť nie je treba preberať z každej strany a pokiaľ sa týka zamestnania, platí to viac než stopercentne. Urobte zmenu skôr než budete absolútne otrávený a váš mozog začne pohlcovať zbytočný strach.

Na dĺžku vzťahu neexistuje rovnica

Ste spolu dlho, nie je to rovnaké ako kedysi, viete, že by ste to mali skončiť. Namiesto činu však len kľučkujete a pracujete na tom, aby ste nemuseli riešiť situáciu. Pretože vám v hlave víri aspoň milión možných katastrofálnych scenárov, z ktorého ani jeden nie ste ochotný podstúpiť. V takýchto situáciách je ale lepšie dať na inštinkt ako na čokoľvek iné. Necítite, že je to ono? O čom potom ešte potrebujete premýšľať? Ak sa veci vyvýjajú určitým smerom už dlhšiu dobu, čakanie a premýšľanie na nich nič nezmení.

Prečítajte si aj: 10 zvykov slušne zarábajúcich ľudí: Oplatí sa ich osvojiť, ak chcete byť v živote úspešný a šťastný

Na cestovanie bolo už včera neskoro

Veľa z nás by chcelo vidieť všetky možné miesta na svete, avšak vzhľadom na súčasnú situáciu vo svete, sa občas bojíme vystrčiť nos z dverí. Ustavičné premýšľanie nám však bráni uvedomiť si jednu dôležitú vec. Hocičo sa nám môže stať aj doma, nepotrebujeme odísť na druhý koniec sveta, aby nás zrazilo auto. Potrebujeme tam však ísť, aby sme videli, ako inak sa dá žiť, čo všetko tento svet ponúka a aké všelijaké možnosti máme, a ani si ich neuvedomujeme. Cestovanie je o spontánnosti a zbytočné premýšľanie zabíja už jeho samotnú podstatu.

Nenechajte si ujsť: V týchto troch situáciách zistíte o človeku najviac: Pozrite sa, o ktoré ide

Nie všetci ľudia sú rovnako dôležití

Niekedy vám istá osoba vo vašom živote môže viac ubližovať ako prospievať. Aj keď spoločne zažívate skvelé chvíle, no častokrát sa hlavne kvôli tomu, čo povie alebo urobí cítite maximálne nepríjemne a ublížene, dajte na inštinkt a nechajte ju ísť. Mozog má rád zaužívané veci a zvyk, a ak začnete nad celou situáciou príliš premýšľať, vždy si nájdete dôvod, prečo daného človeka ešte stále potrebujete alebo je pre vás životne dôležitý. Váš inštinkt vám ale hovorí, že tomu tak nie je. Tak prečo ho nepočúvate, ak sú v cene vaše pocity?

Nedokazujte iným, ale sebe

Zanietenie pre vec veľa ľuďom chýba. Ak ho máte, dosiahnete veľa vecí, ktoré sa nikdy ostatným, ktorí majú vo zvyku odrázať každého naokolo, nepodarí. Verte vnútornému hlasu a pustite sa do toho, čo vám robí radosť alebo vás napĺňa bez zbytočného otálania. Chyby robí každý, ale len vtedy, ak vôbec niečo robí. Premýšľaním sa ich ešte veľa nevykonalo a niekto si možno myslí, že to tak má byť. Z čoho by ste sa ale potom v budúcnosti učili a posúvali vpred?

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba