Presunúť na hlavný obsah

Štyri štádiá lásky: Štvorka je v dnešnej dobe naozaj vzácny úspech

Zábava

Láska má množstvo podôb a každý jeden vzťah prechádza rôznymi etapami a štádiami. Zistite, v akej fáze sa nachádzate a čo je potrebné robiť preto, aby bol váš vzťah dokonalý.

Inšpirujte sa: Mama nezniesla, ako vychovávam svoje deti: Znížila sa až na takýto čin, aby veci boli tak, ako povie

1. Fáza - Zamilovanosť

Zamilovanosť vždy do života vtrhne nečakane. Vzniká veľmi spontánne, nemôžeme jej zabrániť, ani sa je vzpierať. Zamilovanosťou je vlastne chémia pôsobiaca medzi dvoma ľuďmi. Nejde o nejaký vedomý výber partnera, ale o akýsi prejav inštinktu. Pritom skutočne uspokojuje našu potrebu lásky, avšak len dočasne. Keď je človek zamilovaný cíti, že je potrebný, vidí, že si ho niekto váži a je ním nadšený. V tejto fáze nikoho nepočúvame a venujeme partnerovi všetok svoj čas. Nanešťastie sa však zamilovanosť skôr alebo neskôr vytratí a chtiac - nechtiac sa vraciame do reálneho sveta.  

2. Fáza - Tvorenie dvojice

Láska to už je vedomá voľba. Milovať môžeme ďalej, aj keď sa už počiatočná zamilovanosť vytratila. V tejto fáze začíname pociťovať pevný zväzok s partnerom a vnímame sa ako pár. Je nám spolu dobre, máme spoločné plány, vzájomne sa posúvame a rozvíjame. Veľa dvojíc v tejto etape zatúži po rodine a bábätku. Vedia, že ich vzťah je založený na spoločných hodnotách a vzájomnej úcte. 

3. Fáza - Sklamanie a odcudzenie

Práve sklamanie a odcudzenie je veľmi zložitým štádiom, ktorým prechádza veľa dvojíc. Bohužiaľ ani zďaleka nie všetky dokážu túto fázu prekonať. Najväčší počet rozchodov a rozvodov sa deje práve v tomto období. Väčšina ľudí má pocit, akokeby city vyprchali a nádej na jasnú budúcnosť sa rozpadla na črepy. Ak to nastane, nemali by ste podliehať panike. Áno, prežiť túto fázu nie je najľahšie, ale keď sa vám to podarí, čaká vás krásne obdobie. 

4. Fáza - Pracujeme na láske

Nemá nijaký hlbší zmysel zamýšľať sa nad tým, prečo to nie je také ako na začiatku. Milovať môžete aj keď sa na partnera prestanete pozerať cez ružové okuliare. Situáciu môžete zachrániť, keď zmeníte vlastné myšlienky. Ten kto chce ľúbiť, nájde vhodný spôsob. A za prácu na vlastnom vzťahu dostanete tú najlepšiu odmenu - zrelšie a pevnejšie city. 

5. Fáza - Láska je schopná hory prenášať

Život je občas poriadne zložitý. Vysporiadať sa s určitými problémami, ak nemáte partnera je síce možné, ale o niečo komplikovanejšie. Ak vybudujete skutočnú lásku a prejdete spoločne ťažkosťami, získate v osobe svojej polovičky silného spojenca a podporu. V tomto štádiu lásky, vzniká nová úroveň vzájomnej úcty a prijatia. Nič pred sebou neskrývate, vzájomne sa poznáte a milujete sa takí, akí ste. Takáto láska naozaj dokáže veľa. Pomáha zabudnúť na staré krivdy, dodáva sebaistotu. No a v neposlednom rade naozaj takmer hory prenáša…

Nenechajte si ujsť: Môj manžel sa po našom rozvode neprestal stýkať s mojou matkou: Tolerovala som to až do tohto momentu

- Najčítanejšie -