Presunúť na hlavný obsah

Triky ako použiť kokosový olej v stravovaní, aby nám pomohol schudnúť: Takto spálite zlý tuk

Zdravie a relax

Aj tuk, ktorý sa nachádza v kokosovom oleji, môže skutočne pomôcť nášmu telu spaľovať ten zlý tuk, vďaka ktorému máme napríklad aj nadváhu.

S týmto tvrdením prišiel  certifikovaný odborník na výživu, Bruce Fife, ktorý je aj autorom knihy Zázračný kokosový olej. Pýtate sa, ako nám tuk môže pomáhať spaľovať tuk? Jednoducho... Trik je v tom, že v kokosovom oleji sa nachádza nasýtený tuk pozostávajúci z rôznych nasýtených mastných kyselín rovnako ako napríklad avokádo. V tejto podobe dokáže teda prechádzať cez tráviaci systém a dodávať telu potrebnú energiu, ktorú inak získava z glukózy. Na rozdiel od spomínanej glukózy, dokáže kokosový olej zvýšiť metabolizmus nášho organizmu až na jeden celý deň. To znamená, že dokážeme spaľovať kalórie aj vtedy, keď len sedíme pri stole a pod. 
Na základe tejto teórie doktora Bruca Fifeho, si osvojte používať kokosový olej takto...
 

1. Pridajte si ho už do raňajok

Stačí, keď ho pridáte napríklad do rannej kávy za malú lyžičku, pretože kokosový olej vás na dlhšie aj zasýti. Na základe toho budete mať tendenciu chcieť sa občerstviť malými jedlami menej medzi tými hlavnými jedlami dňa. Jednoducho sa nebudete zbytočne prejedať. 

2. Použite ho ako náhradu za iné oleje alebo margarín

Kokosovým olejom nahraďte napríklad margarín, ktorý zvykneme používať do pečenia, alebo rastlinný či olivový olej, ktorý používame pri varení. Má rozhodne menej kalórií než spomínané potraviny. 
 

3. Pridávajte ho do šalátových dresingov

Tekutý kokosový olej si môžete podľa doktora Fifeho zvyknúť dávať do šalátových dresingov alebo domácej majonézy, aby pomohol tráveniu a maximalizoval príjem živín. 

4. Pridávajte ho do bielej ryže 

Pri príprave bielej ryže nezabudnite na lyžičku kokosového oleja, ktorý dáte do vriacej vody, pretože môže znížiť počet jej kalórií o 50 až 60 %. Trik spočíva v tom že necháte vodu s kokosovým olejom a ryžu vrieť 20 až 40 minút.
 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus