Najlepšie zmrzlinárne v hlavnom meste: Ktoré z nich sa dozaista oplatí vyskúšať?

Horúce teplé dni nás vždy prinútia vytiahnuť päty z domu a vybrať sa na prechádzku do mesta na dobrú zmrzlinu. Chladivá pochúťka, ktorú obľubujú rovnako deti ako aj dospelí je neoddeliteľnou súčasťou leta a preto sme sa rozhodli zistiť, ktorá z nich naozaj stojí zato.

Vybrali sme pre vás 4 najlepšie zmrzlinárne v Bratislave

Vybrali sme pre vás 4 najlepšie zmrzlinárne v Bratislave

Zdroj: Profimedia

Vybrali sme pre vás 4 najvychýrenejšie zmrzlinárne v našom hlavnom meste, ktoré sa vďaka tradícii, kvalite či pozitívnej recenzii považujú za tie najlepšie! Nechajte sa inšpirovať naším výberom a vyskúšajte aj vy jednu z týchto známych bratislavských zmrzlinárni, po ktorej sa budete oblizovať až za ušami.

Prečítajte si aj: Šikovná Slovenka Viktória maľuje originálne smaltované hrnčeky: Robila, čo ju baví a úspech sa dostavil čoskoro

Arthur

Čierna zmrzlina, čierne kornútiky a veľké porcie plné jedinečných chutí. Arthur Ice Cream na Laurinskej ulici vás poteší poriadnym kopčekom pravej belgickej čokolády, slaného karamelu či mascarpone. Milovníci zdravého stravovania si tiež prídu na svoje, pretože tu nájdu zmrzlinu z kokosového uhlia či sorbet z indického manga.

Luculus

Zmrzlináreň, ktorá na Hviezdoslavovom námestí stojí už niekoľko desaťročí a stále si zachovala svoj kvalitu a nezameniteľnú chuť. Zmrzlináreň s históriou si drží svoje dobré meno a nemieni byť vyšachovaná novými podnikmi. Základom zmrzlinárne Luculus sú čerstvé suroviny, usmievavý personál a samozrejme kvalitné mlieko. Pochutíte si tu aj na rôznych zákuskoch a káve. 

Koun

Čerstvá smotana, zmrzlina bez konzervačných látok a originálne príchute. To je pozitívna stránka zmrzlinárne Koun, ktorá je absolútnym hitom Bratislavy. Pravé „gelato“ či chutné sorbety podľa talianskej receptúry pripravuje vyštudovaná zmrzlinárka a medzi jej najvychytenejšie príchute patria maková, bazalková či arašidová. Dajte si však pozor na dlhé rady, ktorých čakanie sa niekedy natiahne aj na 30 minút. Na dobré sa však oplatí počkať!

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Dve sestry si s kamarátkou založili chutnú cukráreň: Ako im to celé napadlo a aké torty či koláčiky vyrábajú?

Mondieu

Chutné a plne vegánske – také kopčeky na vás čakajú vo vychytenej kaviarni Mondieu. Zmrzlina je tu každý deň čerstvá a podávaná jedinečných príchutiach ako arašidové maslo, brownie či levanduľová. K výbornej zmrzline si môžete dať rôzne sladké či slané pochúťky ako zdravé smoothie, či šaláty a bagety plnené lahodnými surovinami.

Foto:
Profimedia, Arthur, Luculus, Koun, Mondieu
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba