Presunúť na hlavný obsah

Schudnite expresne posledné centimetre v oblasti pásu: Stačí, ak sa vyhnite týmto 4 potravinám

Chudnutie a diéty

Niektoré trendy v stravovaní by ste nemali počúvať len preto, že sú in. Ak sa naozaj snažíte schudnúť, niekde to celé viazne, zamyslite sa, či náhodou nejete toto.

Kokosový olej

Odvšadiaľ počúvame, aký je skvelý na hydratáciu pleti, upokojenie podráždenej pokožky či ako intenzívna výživa vlasov, čo však v prípade, že ho konzumujete ako zdravšiu náhradu obyčajných olejov? Robíte zásadnú chybu.  

Inšpirujte sa: 4-dňový plavkový last minute: S týmto plánom si vyrysujete postavu a s pokojným svedomím vyrazíte na pláž

Práve tento olej totiž obsahuje obrovské množstvo nasýtených tukov, ktoré radikálne zvyšujú hladinu cholesterolu a spomedzi tukov patria na škálu tých nezdravých. Samozrejme, že si tuky treba dopriať, a to v primeranom množstve, považovať však kokosový olej za zdravý a snažiť sa na ňom pripraviť každé svoje jedlo, nepovedie k chudnutiu ani náhodou.

Ovocné džúsy

Aj napriek ich stopercentnej verzii, ktorá neobsahuje žiaden umelý cukor, si musíte uvedomiť, že to s ovocnými džúsmi skutočne netreba preháňať. Pohár džúsu sa cukrom vyrovná trom šiškám, preto si dávajte pozor na to, koľko si ho za deň doprajete, ak sa naozaj snažíte schudnúť nejaké to posledné kilo. Fruktóza, ktorá sa v džúsoch prirodzene vyskytuje síce nie je cukrom umelým, jeho hladinu v krvi však dokáže zvýšiť rovnako, a ak energiu nemáte kde vybiť, prirodzene sa ukladá.

Mohlo by vás zaujímať: Doprajte svojmu telu detoxikačný víkend: Držte sa nášho plánu a prečistite svoj organizmus!

Nie sú cereálie ako cereálie

A tým myslíme všetky samozvane zdravé raňajkové cereálie, ktoré však okrem vlákniny obsahujú aj obrovské množstvo palmového oleja a cukru, ktorým sú zlepované do granolovej podoby. Aj preto si treba vyberať s rozumom a voliť len tie typy, ktoré obsahujú obyčajné ovsené vločky, prípadne v kombinácii s ovocím alebo orieškami. Podstatné je, aby ste medzi ingredienciami nenašli nič nepodstatné a navyše, čo by vám mohlo brániť v presnom výpočte prijatých kalórií.

Nenechajte si ujsť: Leto je plné týchto nástrah: Keď im neodoláte, namiesto chudnutia, začnete podvedome priberať!

Dochutené nízkotučné jogurty

Od týchto dajte skutočne ruky preč. Aj napriek nápisu „nízkotučný“ do seba totiž v jednom balení častokrát pomaly prijímate vyše 15 gramov cukru. A to sa už o chutnom a zdravom jedení hovorí len naozaj ťažko. Skúste radšej na raňajky zvoliť ľahký biely grécky jogurt, ktorý si následne sami dochutíte, či už medom alebo čerstvým ovocím. Cukor sa totiž najradšej usádza práve v oblasti bruška. Preto by jogurty, ktoré ho v skryte obsahujú, mali byť pre vás tabu.

- Najčítanejšie -