Presunúť na hlavný obsah

Manželovi som chcela dať ako darček svoje šteklivé fotografie: Ani vo sne by mi nenapadlo, že urobí toto

Partnerské vzťahy

Môj muž oslavoval štyridsiatku a tak som sa rozhodla tentokrát pre niečo originálnejšie, čo vnesie iskru do nášho vzťahu aj po rokoch. Takúto jeho reakciu by som však nečakala.

Ivana s Braňom doposiaľ nikdy netrpeli vážnejšou krízou vo vzťahu, majú spolu syna a dcérku, takže prioritou je pre nich rodina. „Vždy som sa bála, že s nástupom detí sa vzťah s mužom zmení, a tak som si dávala záležať na tom, aby sa môj manžel necítil byť odstrčený,“ vysvetľuje Ivana. Keď sa blížila jeho štyridsiatka, chcela vymyslieť niečo výnimočné až nabrala odvahu urobiť niečo, na čo nemala ani v mladosti. 

Čítajte tiež: Muži narodení v tomto znamení budú vždy tak trochu prelietaví: Viete, od koho netreba očakávať stabilitu vo vzťahu?

Fotoalbum určený len pre neho 

Kto by sa rád nepozrel na ladné krivky svojej ženy. Ivana je mladá aktívna mamička a svojím telom by mohla konkurovať mladším. Nafotiť decentné akty však napriek tomu neboli pre ňu samozrejmosťou. Donedávna totiž všetko takéto odsudzovala a podobné myšlienky zostávali len v jej hlave: „Čosi sa vo mne zlomilo a povedala som si, že to vyskúšam. Mala som dobrý tip na fotografku, zámerne ženu, aby mi to neskôr muž nevytkol. Nechcela som žiadne teatrálne kompozície, len ja pekne niekde v hotelovej izbe a tak sme ladili celé fotenie. Cítila som sa veľmi príjemne a vzrušene zároveň, čo na to celé manžel povie.“

Album obsahujúci exkluzívne fotografie len a len pre neho. „Nie že by v mobile nemal žiadne moje šteklivé fotografie, ale v mobile to nie je ono. Toto je predsa len niečo iné. Nafotili sme niekoľko záberov a spoločne sme vybrali sedem fotografií, ktoré sa ďalej upravili a vyretušovali,“ neskrývala nadšenie 35-ročná Ivana. Na jednej strane mala zo seba dobrý pocit, na druhej strane ju prepadávali obavy, čo na to povie manžel. Vybrala krásny kožený album a do neho vložila finálne fotografie, na ktorých pôsobila dokonalo a ešte o niekoľko rokov mladšie. 

Muži nás (ne)chcú vidieť takto

„Keď nastal deň „D“, nikdy by som nebola pomyslela na to, že sa môže stať úplne niečo iné. To by vám ani na začiatku nenapadlo.“ Zatiaľ čo bol Braňo v práci, pripravila pre neho doma večeru a fľašu kvalitného červeného vína na uvoľnenie, aby mali pekný večer. Po večeri mu odovzdala tento exkluzívny darček a on sa nezmohol na slovo. Nie však tak, ako si myslíte. Jeho výraz tváre hovoril za všetko, bol kamenný. Ivana si myslela, že je urazený, že som sa vyzliekla pred iným chlapom (akože fotografom) a tak mu hneď začala vysvetľovať, že ju fotila žena atď. On ju zastavil a povedal niečo, čo jej zmenilo pohľad na život o stoosemdesiat stupňov.

Neprehliadnite: Na dovolenke som si dala dole vrchný diel plaviek: Bolo to nevinné gesto, ktoré však nabralo rýchly spád

„Naživo sa tomu nevyrovná žiadna fotografia, pretože to, čo je z teba cítiť, z fotografie nie je.“ Začal veľmi diplomaticky, no to, čo chcel Ivane povedať bolo, že retuš vymazala všetko to, čo na Ivane jej manžel miluje. Retuš, ktorá z nej urobila síce mladšiu, ale úplne cudziu ženu, ho priviedla k tomu, aby urobil niečo, do čoho sa nikdy nehrnul. 

V romantike, ktorú mu jeho žena prichystala pokračoval a vytvoril „domáci ateliér“ priamo pri krbe. Zobral klasickú zrkadlovku a dal jej návrh, čo keby bol jej dvorný fotograf pre túto noc on. 
„Nafotil síce amatérske fotografie, na ktorých nie je ani jedna známka retuše a ja som sa tak cítila ešte viac nahá. No dnes viem, že ma videl očami, ktorými sa na mňa pozerá každý deň a vidí ma príťažlivú taká, aká som,“ dodala na záver spokojná Ivana, ktorá si nakoniec ponechala obidva albumy, no pre jej muža zostal len ten s fotografiami, ktoré urobil on. Muži nás totiž neradi vidia takto vyumelkované.