Presunúť na hlavný obsah

Čo nosiť v zime na hlave, aby ste vyzerali trendy: Inšpirujte sa svetovými módnymi domami

Móda

K zime, či sa nám to páči alebo nie, patria aj čiapky i baretky. Niektoré ich milujú iné nenávidia, práve kvôli tomu, že nie každému sadnú ako uliate. Inšpirujte sa modelmi z prehliadok a možno zmeníte na tieto doplnky názor aj vy.

Kapitánske čiapky

Baretky so šiltom alebo kapitánske čiapky mala na sebe takmer každá modelka na prehliadke Dior kolekcie jeseň/zima. Tomuto trendu prepadli nielen zahraničné, ale aj slovenské celebrity a už v priebehu jesene sa z nich stali vyhľadávane kúsky milovníčok módy. Šilt je praktický, do očí vám nebude padať dážď či sneh.

Vlnené čiapky

Stará dobrá klasika v podobe teplej zimnej čiapky musí byť. Na trhu je nespočetne veľa tvarov, vzorov a veľkostí, preto sa nebojte toho, že si nenájdete aspoň jednu, ktorá vám bude pasovať. Dokonca aj tie s brmbolcom vedia vyzerať dobre k elegantnému kabátu, musíte len siahnuť po tom správnom prevedení.

Prečítajte si: Štýlové Slovenky, ktoré podľahli tomuto trendu: Andrea Verešová akoby stále mladla, Denisa Mendrejová a ďalšie

Šiltovky

V malej miere sa na prehliadkach objavili aj šiltovky. Síce nie v úplne klasickom ponímaní, skôr v elegantnej, či naopak futuristickej verzii aj spolu s akousi kuklou, ktorá chráni krk pred vetrom. Uvidíme, či sa tento pokus módnych domov, vrátiť zašlú slávu šiltovkám podarí zvrátiť.

Klobúky

Hrubé klobúky sú na scéne už nejaký ten rok a vyzerá to tak, že skoro ani neodídu. Vďaka obľube si získali stabilné miesto medzi ženskými doplnkami. Hrať sa môžete napríklad s ich veľkosťami. Menšie vám dodajú dievčenský štýl a tie väčšie príjemný ženský šarm.

Mohlo by vás zaujímať: Štýlové kabelky, z ktorých si nebudete vedieť vybrať: Tieto kúsky sú našimi horúcimi favoritmi

Veselé čiapky a kapucne

Návrhári módneho domu Dolce&Gabbana si počas tvorby doplnkov poriadne uleteli. Vlnené zvieracie čiapky či šiltovky s hračkou sú akýmsi experimentom, no napríklad na silvestrovskej lyžovačke by sme si kapucňu so zebrou či vlnenú líšku na hlave vedeli predstaviť. Všetko v rámci recesie.

Klasická baretka

Vlnené baretky vám dodajú francúzsky šmrnc a štýl. Je veľmi variabilná a môžete ju nosiť viacerými spôsobmi. Hodí sa perfektne ku kabátom i kožuchom. Starom klasikou je čierna, no ak chcete byť v dave stredobodom pozornosti, siahnite napríklad po červenej. 

- Najčítanejšie -