Presunúť na hlavný obsah

Osudové ženy princa Charlesa: Tieto tri dámy ovplyvnili jeho život vo všetkých oblastiach

Feminity

Viete, ktoré ženy významne zasiahli do života následníka britského trónu, princa Charlesa?

Viete aký mal princ Charles v skutočnosti vzťah ku svojej matke, k princeznej Diane a aktuálnej manželke? Práve tieto ženy významne zasiahli do jeho života vo všetkých smeroch. 

Mohlo by vás zaujímať: Toto ste o princeznej Diane netušili: Tajomstvá, na ktoré sa kráľovský palác snažil príliš neupriamovať pozornosť

Kráľovná Alžbeta II.

Mama princa Charlesa kráľovna Alžbeta II. sa stala štyri roky po jeho narodení kráľovnou. A to do značnej miery ovplyvnilo aj jeho výchovu. Kráľovskými povinnosťami zamestanú a vyťaženú Alžbetu II., práve preto nahrádzala malému Chrlesovi babička - kráľovná matka Elizabeth Bowe - Lyon. Venovala sa mu, podporovala jeho záujmy a koníčky. Preto mal aj princ Charles ku svojej babičke o niečo vrúcnejší vzťah ako k matke. Spájal ich zmysel pre humor a neskôr aj láska k umeniu. Nakoľko bol navyše Charles zo súrodencov ten najcitlivejší, veľmi vnímal nedostatok matkinej pozornosti. Od toho sa následne vyvíjal aj ich vzťah. Samozrejme Charles má mamu rád, no jej povinnosti sa na ich citovej väzbe jednoznačne podpísali.V dnešnej dobe Charles preberá časť matkiných kráľovských povinností. Zastupuje ju napríklad na dlhších zahraničných cestách.

Diana Frances Mountbattenová-Windsorová

Ženou, ktorá výrazne ovplyvnila princov život bola jednoznačne o 13 rokov mladšia plavovláska Diana Spencer. Stala sa jeho prvou manželkou. A hoci ich láska vyzerala naoko idylicky, od začiatku bola sprevádzaná viacerými vzostupmi a pádmi. Keď sa totiž mladučká Diana vydávla, ani len netušila, že v živote jej budúceho manžela nie je ona jedinou ženou. Dokonca ani potom, čo sa stali rodičmi, nedokázali prekonať vzťahové rozkoly medzi sebou. Ich synovia vraj veľmi citlivo manželské problémy svojich rodičov vnímali.  Ich láske bol definitívny koniec v roku 1996, kedy sa dvojica rozviedla. O rok neskôr Diana tragicky zomrela pri autonehode. 

Prečítajte si tiež: Chrissy Teigen a jej valentínsky večer aj so svojimi deťmi: Takto si robia navzájom radosť a vyznávajú si lásku

Camilla, vojvodkyňa z Cornwallu

S Camillou Shand sa princ prvýkrát stretol v roku 1970. Ich vzťah trval rok. Medzičasom sa Camilla vydala a Charles oženil. No veľmi blízky vzťah dvojica stále medzi sebou udržiavala. Avšak na verejnosti sa sami dvaja začali objavovať až vo chvíli, kedy sa rozvideli. Vyzerá to, že od začiatku bolo medzi nimi silné puto, nakoľko si v roku 2005 so súhlasom kráľovnej povedali Áno. A treba uznať, že princ Charles vyzerá až po boku Camilly naozaj šťastný. 

Barbara Joan „Barbra“ Streisand

Avšak zdá sa, že aj medzi Charlesom a Camillou bola kríza. Hovorí sa totiž, že v 90. rokoch mal mať následník britského trónu pomer s herečkou a speváčkou Barbarou Streisand. Dokonca sa toho v tom čase chytili aj média a Charles s Camillou mali vo vzťahu veľké komplikácie. Napriek všetkému to však ustáli. A dnes vyzerajú obaja spokojne a šťastne. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus