Presunúť na hlavný obsah

Trenčkot vás zachráni, nech sa chystáte kamkoľvek: Recyklujte svoje kúsky v šatníku a dodajte im nový vzhľad

Móda

Kto by nemiloval trenčkot, alebo ako sa mu kedysi hovorilo „baloniak“. Stačí ho vytiahnuť zo skrine a vdýchnuť mu nový rozmer vďaka najnovším inšpiráciám!

Nesmrteľný kúsok kedysi spájaný predovšetkým s armádou sa stal akousi ultimátnou klasikou, ktorá sa dedí z generácie na generáciu. Ak raz vlastníte kvalitný trenčkot, vážte si ho a zo skrine nikdy nevyhadzujte. Môžete ho totiž vytiahnuť každú sezónu a obmieňať len variácie jeho nosenia.

Nikdy nesklame, nech sa chystáte na akúkoľvek príležitosť. 

Spoznajte: Trendy, ktoré budú na jar 2019 už OUT: Do svojho šatníka si namiesto nich zaobstarajte najhorúcejšie novinky

Ultimátna klasika a tzv. „normcore“

Štýl typický pre škandinávske ženy, ktoré nepotrebujú nasledovať trendy, ony samy ich totiž udávajú. Nepodliehajú mase oblečenia, vyberajú si kúsky, ktoré môžu nosiť niekoľko rokov. Týmto vyjadrujú postoj k šetreniu životného prostredia a tiež k samotnej planéte. 

Vrstvenie a detail v podobe klobúka

Vrstvením vždy dosiahnete jedinečný look. Platí to aj v prípade jarnej módy, do ktorej sa pomaly, ale isto dostáva jeden z najdominantnejších doplnkov, akým je klobúk. Ak spojíte večnú klasiku v podobe trenčkotu s romantickou čipkou alebo hodvábom, vytvoríte kontrast, ktorým zaujmete.

Trenčkot môžete nosiť ako kabátové šaty

V šatníku žien sa tento model objavil najmä v 60. rokoch a dobre, že sa ho zmocnili aj ženy. Ako môžete vidieť, tento kabát sa dá nosiť aj v podobe šiat so sandálikmi, no v chladnejších dňoch voľte kľudne aj nízke čižmičky. 

Parížsky akcent vás pripraví na večer

Trenčkot nemusíte nosiť len počas bežných dní. Jeho elegantnejšia a minimalistickejšia verzia je rovnako vhodná aj na večer. Nepodceňujte však ani doplnky a detaily. Všimnite si mašľu okolo krku, je to jeden z najhorúcejších trendov v doplnkoch na sezónu jar/leto 2019.

Ležérny štýl sebavedomej mestskej ženy

Sebaistotu z nej cítiť už na metre ďaleko. Moderná žena žijúca v meste si ide vlastnou cestou a trenčkot nosí ležérne. Kombinuje ho s niektorými retro kúskami, ktorým vnáša súčasný vzhľad. Postoj, aký zaujme svojím outfitom, je typický pre modernú ženu 21. storočia.

Neprehliadnite: Jarné vzory, ktoré ovládnu váš šatník: Tieto si v ňom ponechajte, budú sa tešiť obľube

- Najčítanejšie -