Presunúť na hlavný obsah

Scarf print: Tento vzor už viac nepatrí len šatkám, nájdite si v ňom to svoje

Móda

V čase prekvitajúceho minimalizmu, zemitých odtieňov a rustikálnych tkanín aktívne rozbíja nastavenú náladu v celej svojej kráse niečo tak neprehliadnuteľné ako je tzv. “šatkový vzor”. Ten rozhodne dokáže prekvapiť! Nielen vás v tom, na korých kúskoch ho môžete nájsť, no predovšetkým vaše okolie, keď v ňom vykročíte do ulíc.

Šatkový vzor? Kvetiny, motív reťazí, barokové výjavy. Tento vzor v zásade nie je žiadnou novinkou. Priekopníkom tohto štýlu bol legendárny Gianni Versace. Ten ho bol schopný použiť prakticky na absolútne všetkom! Len málokto z módneho priemyslu dokázal so vzorom pracovať tak systematicky a dlhodobo ako práve on. Skrátka a jednoducho, vytvoril monopol! Vo svojich kolekciách ho používal s takou ľahkosťou, že sa dostal pod kožu aj zarytým odporcom značky. Gianni vytvoril tak silnú asociáciu, že aj po rokoch je prvé, čo vám pri pohľade ne tento vzor napadne: “Versace!”

Neprehliadnite: Je čas prehrabať šatník, túto kabelku tam možno ešte nájdete. Baguette bag je späť!

Prehnané, extravagantné. To sú prívlasky, ktoré sa často používajú práve v suvislosti so spomínaným vzorom. Nič však nie je také horúce, ako sa zdá. Podstatné je len vedieť ako na to

Od hlavy po päty

Maxi dĺžky. Tak veľa vzoru na tak veľkej ploche? „To bude príliš," poviete si. Opak však môže byť pravdou. Vyberte si jemné farebné kombinácie tón v tóne, ktoré tento výbuch vzorov znesú. 

Jarné dĺžky

Pozor! Kombinácia výrazných vzorov, krátkych dĺžok a topánok s vysokým opätkom by v konečnom dôsledku nemusela hrať vo váš prospech. Ak chcete vyvolať ten správny druh pozornosti, skúste to s jemnými sandálkami z prírodnych materiálov a dodajte svojmu outfitu ľahký boho nádych.

Kancelársky upgrade

Celkom otvorene, väčšinu nášho času trávime v práci. Skúste svojmu klasickému kancelárskemu looku vdýchnuť nový život a namiesto jednofarebných nohavíc, na ktoré si už každý zvykol, vyskušajte niečo zaujímavejšie.

Prečítajte si tiež: Najkrajšie šaty tejto jari: Máme pre vás štýly, v ktorých môžete tento symbol ženskosti nosiť

Klasika trochu inak

Možno sme vás stále nepresvedčili a ešte vždy si hovoríte, že tento štýl rozhodne nie je pre vás. Máme tu pre vás jeho najumiernenejšiu verziu, ktorú rozhodne znesiete. Nech sa páči, košeľa klasického strihu s jemným motívom.

Pre extravagantné duše

Ak naopak patríte do skupiny, ktorá miluje experimenty a vo vašej skrini čakajú na dvadsiatkove teploty aj milované-nenávidené cyklo šortky, skúste top v štýle uviazanej šatky. Poprípade, zájdite v tomto trende ešte ďalej a uviažte si tak skutočnú šatku. To však nechce len dostatočne veľkú šatku, no hlavne odvahu.

Diskusia k článku

comments powered by Disqus