Presunúť na hlavný obsah

Narodiť sa do kráľovskej rodiny prináša aj svoju daň od kolísky: Aké povinnosti čakajú malého Archieho?

Zahraničné celebrity

Aj najmladší členovia kráľovskej rodiny majú množstvo povinností. Tušíte, čo všetko čaká malého Archieho v najbližšom období?

Kráľovský protokol jednoducho nepustí. Rovnaké nároky kladie na všetkých členov rodiny. Dokonca aj tých najmladších. Viete, aké všetky  povinnosti bude mať syn vojvodkyne Meghan Markle a princa Harryho? 

Neprehliadnite: Svetové krásky z Cannes: Eva Longoria popiera zákony prírody, Bella Hadid v ohnivej červenej srší sexepílom

Povinnosti začínajú narodením

Pri sledovaní britskej kráľovskej rodiny, mnohé z nás na chvíľku zatúžia byť princeznou. Avšak, aj keď tento život vyzerá rozprávkovo a malé princiatka môžu mať naozaj čokoľvek na čo si len spomenú, nie je to vždy najľahšie. Cena za život v paláci je celkom vysoká. Prísna etiketa, pravidlá a povinnosti od plienok. Kráľovské deti musia poslúchať skutočne na slovo. Neexistuje, aby sa na verejnosti správali nevhodne. A vzťahuje sa to aj na najmenších. Všetko začína predstavením novorodeniatka krátko po narodení. Malého Archieho ukázali rodičia síce až po dvoch dňoch, no tomuto okamihu, predchádzalo veľké množstvo príprav. Úlohou Meghan a Harryho bolo, aby nedočkavý dav uvidel drobca, v čo najideálnejšie a najsladšej polohe. Teda spinkajúceho. Bábätko muselo byť prebalené, najedené a celé jeho uvedenie do spoločnosti prebiehalo počas 25 minút, kedy má dieťatko najtvrdší spánok a nevníma podnety okolo. Drobec to zvládol na výbornú.

Teraz ho čakajú krstiny, kedy by sa mal predviesť rovnako ukážkovo. Aj keď je tento akt prioritne rodinnou záležitosťou a účasť akýchkoľvek médií na ňom je striktne zakázaná, predsa len trebe zverejniť oficiálne portréty. A tie musia byť perfektné. Krst prebieha buď v Buckinghamskom paláci alebo v kostole, ktorí vyberú rodičia a krstení novorodenci majú na sebe šaty, z roku 1841 po kráľovej Viktórii. Ako však bude Archie rásť, čaká ho toho naozaj veľa.

Neprehliadnite:  Kľúč k bezchybným outfitom modelky Gigi Hadid: Udrel do očí aj vám?

Hodiny etikety od útleho detstva

Už v čase, keď začne sedieť, bude mať hodiny etikety. Pri kráľovských deťoch sa totiž musia vyhnúť rodičia neposednosti, čo býva naozaj náročné. Preto to ako stoja a sedia je súčasťou výučby od šiesteho mesiaca. Nasledujú hodiny angličtiny, španielčiny, ktoré majú najmenší členovia denne. Zúčastňujú sa takmer všetkých akcií, na ktorých nechýbajú obaja rodičia. Pri oficiálnych ceremóniách sa všetci prispôsobujú správaniu kráľovnej a to bude musieť aj malý Archie. Bez ohľadu na to, že by mu to v danom momente vzhľadom na vek nevyhovovalo. Samozrejme, ak ho v niečom sama kráľovná neospravedlní. 

Prečítajte si tiež:  Večerná beauty rutina krásnej Rosie Huntington-Whiteley: Pred spánkom nevynechá túto vec

Prísne pravidlá od plienok

Deti majú večierku vždy najneskôr do 19:00.  Taktiež musia mať skutočne pestrý jedálniček. Dôvod je jednoduchý. Ide o to, aby si nezvykli na istý druh jedla a neobľúbili si ho. Zvláštne, ale je to tak. Von chodia každý deň, za akéhokoľvek počasia, čo počas sychravých dní asi nie je najpríjemnejšie. No a neobchádza ich ani dress code. V prípade Archieho je to nosenie šortiek. Až do ôsmich rokov si nebude môcť dať dlhé nohavice. Je to takmer storočná tradícia, z ktorej sa neupúšťa.

Neprehliadnite: Je to oficiálne: Najmladšia miliardárka Kylie Jenner rozširuje svoje impérium. Do čoho sa púšťa?

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus