Presunúť na hlavný obsah

Ešte sa len narodil a už sa rieši jeho vzdelanie: Pošlú princ Harry a vojvodkyňa Meghan Archieho do americkej školy?

Zahraničné celebrity

Malý Archie Harrison Mountbatten-Windsor sa narodil 6. mája 2019. Fanúšikovia kráľovskej rodiny však už teraz začínajú premýšľať o tom, kde bude Archie navštevovať materskú školu - a teda či ňou bude tá britská alebo americká, keďže Archie má dvojaké občianstvo.

Hoci je najmladší kráľovský potomok Archie Harrison “starý” len niekoľko týždňov, už teraz je jasné, že má technicky dvojité občianstvo - britské i americké. Kráľovskí fanúšikovia si kladú otázku, či princ Harry a Meghan Markle nepošlú svoje dieťa do americkej školy. Stručná odpoveď: je to rozhodne možné. Nakoľko sa rodičia zaviazali k tomu, že umožnia svojmu synovi žiť tak normálne, ako to len bude možné, britská materská škola pre neho teda nemusí byť úplnou samozrejmosťou. 

Neprehliadnite: Večerná beauty rutina krásnej Rosie Huntington-Whiteley: Pred spánkom nevynechá túto vec

Výchova v americkom duchu

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu si vo svete kráľovských tradícií kráčajú vlastným smerom, z čoho sa stáva ich charakteristický znak. Je teda veľmi možné, že aj v prípade otázky materskej školy a ďalšieho vzdelávania malého Archieho urobia ďalšiu kráľovskú výnimku. „Harry navštevoval Eton, ktorý nemal rád, a preto nechce, aby tam šiel jeho syn Archie. Myslím si, že by si mohli vybrať školu, ktorá by bola britsko-americká a možno aj americkú školu. Meghan má záujem zabezpečiť, aby sa jej kultúra a dedičstvo odrážali v spôsobe, akým budú vychovávať svojho syna. Archie bude oslavovať Deň nezávislosti a Deň vďakyvzdania spolu ďalšími hlavnými britskými slávnosťami a sviatkami, takže je tu veľká šanca, že by mohli uvažovať o medzinárodnej škole,” predpokladá kráľovská reportérka Katie Nicholl, ktorá to povedala pre MarieClaire.com.

Prečítajte si tiež: Ako sex zachránil naše manželstvo: 30-dňová výzva podľa slávnej Heidi Powell

Kráľovskí škôlkari 

Princ William a princ Harry boli prvou generáciou členov kráľovských rodín, ktorí sa odtrhli od tradície domáceho štúdia v Buckinghamskom paláci a navštevovali skutočnú materskú školu. Materskú školu navštevujú i kráľovské deti princa Williama a Kate Middleton. Princ George začal vo veku dva a pol roka navštevovať škôlku Westacre Montessori v Norfolku. Princezná Charlotte začala v rovnakom veku navštevovala materskú školu Willcocks a v prípade princa Louisa sa dá predpokladať, že bude pravdepodobne nasledovať svoju sestru Charlotte. Nechajme sa teda prekvapiť, čo pre melého Archieho vyberú jeho rodičia. 

- Najčítanejšie -