Presunúť na hlavný obsah

Šokujúce fakty o kráľovských pôrodoch: S týmto všetkým sa musela Diana, Kate aj Meghan vyrovnať

Feminity

Byť členkou kráľovskej rodiny nie je za každých okolností až také ružové ako sa môže na prvý pohľad zdať. Verejnosť vie o vás totiž takmer všetko. A aj s tými najintímnejšími a najcitlivejšími momentami sa musíte podeliť s okolitým svetom. Lebo to prikazuje protokol.

Kráľovský protokol je naozaj veľmi prísny a treba ho dodrživať. Najmä čo sa týka narodenia nových členov rodiny, pravidlá platia pre ich mamy rovnako, bez výnimky. Čo všetko museli, Kate, Meghan a Diana s príchodom svojich ratolestí na svet dodržať? 

Prečítajte si tiež: Čerstvá 37-ročná mamička Meghan Markle: Toto ste o malom princiatku Archie Harrison Mountbatten-Windsorovi netušili

Protokol nepustí, toto museli dodržať Diana, Kate aj Meghan

Kedysi musel byť pri pôrode prítomný člen vlády, ktorý mal úlohu svedka. Jeho povinnosťou bolo dosvedčiť, že pôrod prebehol v poriadku. Toto pravidlo však v roku 1936 zrušili. Dnes má v podstate túto úlohu otec dieťaťa, prípadne mama rodičky. O narodení nového člena v kráľovskej monarchii sa ako prvá dozvedá kráľovná Alžbeta II. Príde k nej posol, ktorý jej prezradí šťastnú novinku. Takže ak otecko nie je pri pôrode, ako prvý nevie, že je otcom. Následne sa až správu dozvedia aj rodičia samotnej rodičky. Ako posledná je informovaná široká verejnosť. Obyvatelia Británie, sa oficiálne dozvedia informáciu o narodení kráľovského potomka tradičným spôsobom. Pred Buckinghamským palácom je umiestnený stojan, na ktorý pripnú presne to isté oznámenie, aké sa dostalo do rúk kráľovnej. Teda pohlavie, váha a výška bábätka. Takže aj keď si Diana, Kate, či Meghan chceli nechať niečo na úvod pre seba, nemohli. Pravidlá nepustia. Následe ich čaká ďalšia úloha, bez ohľadu na to, že len pred pár hodinami rodili. A je jedno, či sú unavené, vyčerpané, alebo nevládzu. Pokiaľ to ich zdravotný stav dovoľuje, musia sa postaviť so svojim pokladom pred verejnosť a ukázať ho svetu. Diana aj Kate to pri všetkych ratolestiach dodržali do bodky. 

Pôrod bez lekára

Princ Charles bol vlastne prvým britským korunným šľachticom, ktorý porušil tradíciu a bol pri pôrode svojich detí. V roku 1982, kedy sa narodil princ William a aj v roku 1984, kedy zase princ Harry, bol pri  Diane a podporoval ju. V tom čase bol v miestosti jedininým mužom. Celý pôrod sa totiž odohráva bez prítomnosti lekára. Všetko majú na starosti pôrodné asistenky. Tie bývajú minimálne štyri, prípadne je ich päť a sú viazané mlčanlivosťou. Lekár sa nachádza v blízkosti, no zasahuje len ak je nejaký problém. Čo sa týka komornej atmosféry, tú si teda ani Diana, Kate, či Meghan pri pôrode neužili. 

Oznámenie mena nesmie byť tesne po pôrode

Skutočne zaujímavým faktom je, že meno bábätka sa verejnosť nesmie dozvedieť po jeho príchode na svet. Aj keď v tom rodičia majú jasno a sú rozhodnutí, nemôžu ho prezradiť. Vždy musí byť rozdiel niekoľkých dní, kým vyjde táto informácia von. Najdlhšie to zatiaľ trvalo kráľovnej Alžbete II., ktorá Charlesovo meno prezradila až po štyroch týždňoch.

Túto jednu vec si urobila Meghan po svojom

Diana, Kate a dokonca aj samotná Kráľovná Alžbeta II. dodržali pravidlá protokolu a pár hodín po pôrode ukázali deti svetu. Vojvodkyňa Meghan Markle to však urobila po svojom. Od začiatku svojho tehotenstva to odmietala a napokon to aj dodržala. Na kráľovské pomery naozaj neskoro, až dva dni od pôrodu ukázali Meghan s Harrym svoj malý zázrak svetu. A nie nebolo to pred pôrodnicou, ako sa očakávalo. Vybrali si im blízke miesto - Windsorský zámok, kde mali manželia svadobnú hostinu.

Môžu si vybrať priezvisko

Členovia monarchie nemávajú klasické priezvisko na aké sme zvyknutí. Princ William je krstený William Arthur Philip Louis. Namiesto priezviska používajú iba titul, ako napríklad princ z Walesu, alebo vojvoda z Edinburghu. V podstate majú výber z niekoľkých ”priezvisk”, ktoré sa viažu k miestam, na ktorých budú žiť. Napríklad Wales, Mountbatten-Windsor , či Cambridge.

Neprehliadnite:  Kľúč k bezchybným outfitom modelky Gigi Hadid: Udrel do očí aj vám?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe