Presunúť na hlavný obsah

Táto Slovenka vyrába háčkované plavky, ktoré známe krásky milujú: Pozrite sa, kto všetko im podľahol

Slovenské celebrity

Ak chcete byť v lete skutočne IN, jeden kúsok by vám rozhodne nemal chýbať v šatníku. Háčkovné plavky. Sú sexi, trendy, vyrábané ručne a to najlepšie, sú slovenské.

Pokiaľ túžite na pláži skutočne zažiariť, rozhodne by vám vo výbavičke nemali chýbať háčkované plavky. Vyrába ich sympatická Slovenka, Stanislava Jaššová spolu so svojim tímom a vlastne ide o akýsi malý splnený sen. Stanka je jasným dôkazom toho, že ak človek niečo chce, všetko je realizovateľné. Pri výrobe plaviek na mieru, ktoré majú familiárny názov "Lemonky" sa drží niekoľkých zásad. Kvalita a osobný prístup totiž dokážu zázraky. Navyše týmto jedinečným plavkám podľahli aj mnohé naše známe krásky.

Prečítajte si: Tehotenské outfity budúcich mamičiek: Jasmina Alagič vie, aké šaty vyberať, Veronika Cifrová je podnikavá

Kto stojí za značkou Lemons Crochet Factory? 

Náš tím tvorí momentalne asi 10 dievčat, pričom nie včetky majú lemonky ako hlavnú náplň práce. S postupom času prichádzajú nové ulohy, ktoré v rámci tímu riešime, niektoré si robíme samy a niektoré nám robia externé firmy a iní odborníci. Výrobu plaviek ako takých, si však zastrešujeme samy v rámci tímu.

Ako vyzerali vaše začiatky?

Začiatky boli paradoxne veľmi jednoduché, plné nadšenia, entuziazmu a radosti zo spoločnej tvorby. Proste ako keď sa zíde par ľudí s rovnakými záujmami, len sme sa tešili z toho, čo sme vytvorili. Žiadny business plán ani žiadne špeciálne zodpovednosti. S postupom času však bolo treba vytvoriť viac profesionálne zázemie pre Lemonky, potreba posúvať latku vyššie priniesla vyššie výdavky, investície a tiež zlepšovanie vnútornej štruktúry a organizácie. Ešte stále sa učíme a snažíme sa postupne vylepšovať nie len techniku výroby, ale aj nášho manažmentu, komunikácie a prezentácie značky. A to už je naozaj veľa prace.

Prečo práve háčkované plavky?

Pretože sú veľmi ženské a originálne. Háčkované plavky sú kombináciou starej techniky, ktorá u nás existuje už desaťročia a exotického dizajnu, pochádzajúceho z južanských krajín prekypujúcich slnkom, vôňou kvetín a slaného morského vzduchu.

V čom sú jedinečné a unikátne? 

Jedinečné su najmä spôsobom výroby, farebnosťou a tým, že vďaka výrobe na mieru sú s lemonkami naše zákazníčky na pláži úplne výnimočné. Keď prídete do nejakej exkluzívnej destinácie, často vidíte ženy oblečené v drahých a známych značkách a hneď viete, od akého dizajnéra sú a aj keď sú krásne, je dosť pravdepodobné, že ich pri bazéne uvidíte na rôznych ženách veľmi často. S Lemonkami sa vám to určite nestane. Naše zákazníčky nám stále hovoria, že keď majú na dovolenke oblečené Lemonky, ľudia po nich „pokukujú“ nejak častejšie.

Čo máte na svojej práci najradšej? 

Bude to znieť ako klišé, ale najradšej mám, keď vidím spokojné zákazníčky. Keby sme nemali stále skvelé ohlasy, možno by ma táto práca ani tak nebavila. Každá správa, v ktorej sa zákazníčky radujú z balíčka, ktorý práve od nás dostali, každá fotka z dovolenky - to je náš najväčší hnací motor. Za celý čas, čo fungujeme sa nám ani raz nestalo, že by sme dostali jediný negatívny ohlas. Okrem toho samozrejme milujem na svojej práci to, že mám možnosť pracovať kreatívne, vymýšľať nové veci, kombinacie, mať slobodu pracovného času a možnosť venovať sa tvorbe v podstate odhocikiaľ. Napr. teraz keď píšem odpovede na vaše otázky, sedím v kaviarni v centre Lisabonu.

Neprehliadnite: Dostaňte sa pred letom do formy: Osvojte si tipy krásnej Ivany Gáborík a zistite, čo jej pomáha najviac

Čo je na nej najťažšie? 

Dobre, že sa na to pýtate, pretože naozaj vytvoriť značku a pracovať na nej nie je uplne jednoduché. Ako som už aj spomínala, je náročné udržovať nastavenú latku, najmä preto, že na internete už je háčkovaných plaviek veľa a aj značne lacnejších, ako sú Lemonky. Vytvorit určitý štandard a osloviť zákazníkov, s našimi cenami vyžaduje naozaj veľkú námahu, neustále zlepšovanie všetkých detailov a tým pádom aj nemalé investície. Čo znamená, že síce môžem cestovať a pracovný čas si nastavujem podľa seba, avšak v realite nikdy nemám dovolenku, nemám víkend, nemám voľno po 17:00. Nemôžem ani na pár dní vypnúť, pretože by som neudržala krok s rýchlym tempom meniacich sa módnych trendov, internetových vychytávok a iných rýchlych zmien tejto doby.

Ktoré známe krásky si vaše plavky obľúbili? 

Na Slovensku máme viacero zákazníčiek s menami, ktoré ľudia poznajú. Napríklad doktorka Alena Pallová má od nás niekoľko modelov, Deniska Mendrejová, Barbora Franeková, či riaditeľka Miss Slovensko Karolína Chomisteková, podnikateľka Romana Škamlová. Taktiež si od nás objednala plavky supermodelka Michaela Kocianová, moderátorky Diana Hágerova, Alexandra Orviská. Pre manželku hneď tri kusy objednal aj Marek Hamšík, z Čiech napríklad Nela Slováková alebo Miss ČR Karolína Mališová. Bolo ich viac, ale niektoré si neželajú byť spomínané.

Aké máte ambície do budúcna? Chcete značku ešte niekam posunúť? 

Áno, pracujeme stále na tom, aby sme značku posúvali ďalej. Nie len v rámci kvality, ale aj v rámci Európy. Momentalne intenzívne pracujeme na rozširovaní Lemoniek v Španielsku, najmä v obľúbených dovolenkových destináciách ako Ibiza, Malorka. Máme odtiaľ skvelé ohlasy, tak verím, že sa to časom podarí. Čaká nás však ešte veľa práce, tak uvidíme, ako sa nám bude dariť.


- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus