Presunúť na hlavný obsah

Krásna a štíhla ako nikdy predtým: Recept na bleskové chudnutie sa skrýva za týmito troma potravinami

Chudnutie a diéty

Keď potrebudejete rýchlo zhodiť, máme pre vás skvelé riešenie. A navyše aj celkom chutné. Tieto tri potraviny totiž dokážu s telom zázraky.

Vedeli ste, že existujú potraviny, ktoré dokážu s vašim telom malé zázraky? Také ktoré naštartujú metabolizmus a zabezpečia vám postavičku o akej snívate? Len teda ich musíte do svojho jedálnička zahrnúť s pravidelnosťou a byť im verná dlhšie ako dva dni. A uvidíte, že kilá pôjdu dolu takmer sami. 

Prečítajte si: 7-dňový jedálniček ako prechod pre život bez cukru: Takto sa mení vaša tvár a telo, keď ho prijímate veľa

1. Kyslé, čo nezakysľuje

Smelo siahnite po grapefruite, citróne, limetke alebo napríklad takom jablčnom octe. Práve vďaka týmto potravinám sa budú vaše tukové zásoby odbúravať oveľa rýchlejšie. Skvelé je, že ak niečo z týchto vecí naozaj nemáte radi, stačí si zvoliť, to čo vám chutí. Všetky totiž urobia vášmu telu tú istú službu. Okrem urýchlenia chudnutia, kyslé potraviny výrazne rýchlejšie zasýtia a akejkoľvek porcie jedla, týmpádom zjete oveľa menej. 

2. Zdravé tuky

Rybí olej, či avokádo sú ideálnou voľbou, pokiaľ chcete aby ručička na vašej váhe, išla smerom nadol. Oba totiž znižujú chuť do jedla. Preto sa odporúča napríklad do šalátov pridávať dostatočné množstvo avokáda, či pred hlavným jedlom si dopriať lyžičku rybieho oleja. Navyše je to aj mimoriadne prospešné pre vaše zdravie. Zaujímavosťou je, že najväčší efekt sa pozoruje pri konzumácii týchto potravín na viscerálnom tuku a obvode pásu. A to sa veru pred letom celkom hodí, no nie?

Neprehliadnite: 5 zázračných potravín pre mladší vzhľad: Obsahujú v sebe živiny nevyhnutné pre tvorbu kolagénu

3. Zázračné chilli

O kapsaicíne a jeho prínose pre zdravie sa toho už popísalo celkom veľa. Kapsaicín patrí do skupiny prírodných látok zvaných vaniloidy. No a práve jedlá s väčším obsahom tejto látky, majú svoje značné pozitíva. Látky nachádzajúce sa v ostrých prísadách totiž spôsobujú oxidáciu tukových tkanív a tak výrazne urýchľujú trávenie. Tak čo, zaradíte aj vy tieto potraviny do svojho jedálnička?

Príklad jedálnička

  • Raňajky: lyžička rybieho oleja a banánové smoothie
  • Obed: avokádový šalát so cherry paradajkami a mozzarelou
  • Večera: yžička rybieho oleja a pikantá mrkvovo - zázvorová polievka

Zaradíte tieto potraviny do svojho jedálnička?

spolu hlasovalo 228 ľudí

Áno
91
Nie
137

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus