Presunúť na hlavný obsah

5 zázračných potravín pre mladší vzhľad: Obsahujú v sebe živiny nevyhnutné pre tvorbu kolagénu

Zdravie a relax

Čo jesť pre krajší, sviežejší a mladistvejší vzhľad bez vrások? Týchto 5 zázračných potravín ukrýva v sebe živiny nevyhnutné pre tvorbu kolagénu, takže by ste mali na nich stavať svoj jedálniček, ak ste to doteraz tak nerobili.

Starostlivosť o pleť by mala začínať  zvnútra 

Všetky dobre vieme, že nielen dobrý krém proti vráskam patrí k primeranej a dostatočnej starostlivosti o pokožku. Okrem neho aj vyhýbanie sa nadmernému slneniu, ale aj to, akými potravinami kŕmime svoje telo je dôležité. Práve to je kľúč ku sviežej a mladistvo vyzerajúcej pokožke. Starostlivosť o pleť by mala začať vyživením zvnútra. Samozrejme, že proces starnutia nemôžeme zvrátiť, ale môžeme sa aspoň snažiť napríklad o to, aby sme jedli potraviny bohaté na živiny a podporujúce pekný vzhľad pleti, čo poviete? 

Mohlo by vás zaujímať: Potraviny, ktoré vplývajú na vznik v našom tele: Samotest, ktorý odhalí, čo vám môže robiť zle

Vajcia

Práve tie totiž obsahujú vitamín A, B2, B7 a jód, ktoré sú kľúčové pre mladistvejší a sviežejší vzhľad pokožky. Patria do skupiny potravín, ktoré sa svojimi živinami vyrovnajú mäsovým výrobkom. Vďaka vitamínu B2, ktorý je tiež známy ako riboflavín, zabezpečuje získavanie energie z potravy a tým pomáha k udržiavaniu zdravej pokožky. 

Morské mušle 

Morská špecialita, ktorá nie je až taká bežná v našom jedálničku, ale zase ani nie taká nedostupná, že by sme si ju nemohli raz za čas aj dopriať. Práve morské mušle sú totiž bohaté ako na jód tak aj zinok, ktoré sú dôležité pre dobré hojenie pokožky, kože. Okrem iného obsahujú aj meď, ktorá bojuje proti priesvitnosti pokožky, tzv. papierovému vzhľadu a prispieva k lepšej pigmentácii pleti.

Čítajte tiež: Potraviny s kyselinou listovou by ste mali jesť pravidelne: Zaraďte ich do svojho jedálnička už zajtra 

Strukoviny

Šošovica, fazuľa, cícer, hrach a ďalšie sú úžasnými rastlinnými zdrojmi medi pre všetky z vás, ktoré nemajú v obľube mäkkýše a la morské mušle a iné špeciality. Proti priesvitnosti pokožky tváre môžete teda bojovať aj strukovinami. Ale majú v sebe aj množstvo zdravých tukov, proteínov, ktoré napomáhajú k zdravej a sviežej pokožke. 

Tmavá listová zelenina 

Tmavá listová zelenina v podobe špenátu, rukoly, brokolice a ďalších má v sebe dostatočné množstvo proteínov, čím sa vyrovná aj mäsu a rybám. Tiež je vynikajúcim zdrojom vitamínu C nevyhnutného pre tvorbu kolagénu a tiež vitamínu A. 

Neprehliadnite: Najužitočnejšie vitamíny pre naše telo: Takto zistíte, ktoré vám chýbajú a bude sa vám žiť lepšie 

Celozrnné výrobky 

Tieto produkty sú priam rozhodujúce pre zdravú pokožku vďaka vysokému obsahu vitamínu B a zinku. Vitamíny skupiny B ako thiamín, riboflavín a niacín, kyselina listová, potrebné pre tvorbu červených krviniek, sú tiež ich súčasťou. Okrem iného pomáhajú aj udržovať hladinu cukru v krvi a ako vieme, veľa cukru našej pokožke skutočne neprosieva, pretože z neho rýchlejšie starneme.

 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus