Presunúť na hlavný obsah

Prijímajte iba pozitívne bielkoviny: Odkyslite svoj organizmus vďaka tomu, že vyradíte z jedálnička toto zlo

Zdravie

Naša strava by mala byť vyvážená a samozrejme aj plná proteínov. Bielkoviny sú však zradná vec a niekedy to s nimi môžete síce myslieť dobre, pozitívny efekt sa nedostaví. Dávajte si pozor práve na tieto produkty.

Základom zdravia je aj neustále prijímanie kvalitnej potravy. Takto sa podľa jednoduchého kľúča dajú bielkoviny ako látky rozdeliť na tie, ktoré zdraviu pomáhajú a tie, ktoré sú možno chutné a tvária sa pozitívne, avšak ich nutričná hodnota nemá pre vás žiadny význam. Objavte rozdiel medzi kvalitou a kvantitou a pomôžte nielen svojmu tráveniu, ale aj odkysleniu organizmu.

Prečítajte si tiež: Zväčšite si prsia prírodným spôsobom: Tieto 4 látky, ktoré môžete prijímať v strave, ich spravia vypnutejšími

Pozor na vajíčka

Raňajkové menu sa nezaobíde bez vajíčok. Sú prirodzeným zdrojom bielkovín, to je pravda, avšak ak si chcete udržať fit žalúdok a čisté črevá, mali by ste si raz za čas odpustiť žĺtok. Obsahuje cholesterol, ktorý môže zvyšovať riziko obezity. Samozrejme toto upozornenie sa týka hlavne ľudí, ktorí si takéto raňajky najradšej doprajú každý deň. Nie je sa čomu čudovať, ak sa im potom nedarí zbaviť sa chorôb či zasýtenia organizmu

Týmto morským plodom povedzte raz za čas aj nie

Dôležité pri správnom výbere živočíšnej potraviny je aj pozrieť sa na jej pôvodcu. Rybie mäso môže byť tiež niekedy zdrojom látok, ktoré do svojho tela naozaj nechcete dostať. Síce sú krevety sympatickou potravinou, obsah cholesterolu v nich predbieha zvyšné ryby. Zdravým variantom je bezpodmienečne losos. Ten si kľudne pripravte aj na večeru, jeho bielkoviny vás zasýtia, avšak dajte z neho preč hrubú vrstvu kože. 

Kravské mlieko skúste nahradiť, nemusíte však hneď siahnuť po sójovom

Paradox v spotrebe môžeme vidieť aj na mlieku. Pre zdravie nášho organizmu by sme mali piť oveľa viac ovčích produktov. Obsahujú vysoký podiel vitamínov A, B, D a E a hlavne- ľahko stráviteľných bielkovín, čo nie je úplna pravda pri mlieku kravskom. Bielkoviny, nachádzajúce sa v ovčom mlieku majú v sebe obsiahnuté kompletné spektrum aminokyselín vrátane tých esenciálnych. Práve tieto zložky pomáhajú nášmu telu k regenerácii a obnove zvnútra. 

Nie všetky orechy musia byť aj zdravé

Bielkovinovú stravu si doprajte aj v podobe orieškov. Príprava orechov je však niekedy zradná. Nenechávajte im šupku, pretože tá môže zaťažiť žalúdok a tiež sa vyhýbajte soleným produktom. Najzdravšie sú arašidy, ktoré obsahujú až 7 gramov proteínu na 30 gramov. Uznávané a drahé pekanové oriešky obsahujú najnižšiu proteínovú zložku z pomedzi orechov. Vyhýbať by ste sa mali práve mandliam. Tie sú síce bohaté na proteíny, ich tuková hodnota z nich však robí nepriateľov prečisťovania organizmu.

Mohlo by vás zaujímať: Zvýšte svoj sexappeal: Tieto štyri potraviny budú vo vás vylučovať látky, ktoré privábia naozaj každého muža

Nie každá celozrnná potravina je pozitívna

Síce sa veľa popísalo o úžasných účinkoch bulguru, kuskusu či quinoi, nie všetky spomínané celozrnné látky sú aj pozitívne. Quinoa je nielen drahou záležitosťou, ale pre naše telo aj zbytočnou. Celozrnná ryža či i celozrnné pečivo obsahuje vyšší zdroj pozitívnych proteínov pre naše telo a nemusí ani stáť tak veľa.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe