Presunúť na hlavný obsah

Slovenská superpotravina ako žiadna iná: Jej farba z nej robí hotový zázrak, detoxikuje telo a dodáva mu vitalitu

Zdravie

Jej chuť je výrazná a pritom taká lahodná. Vynikajúco sa hodí do akéhokoľvek jedla, preto by ste ani vy nemali mať problém zaradiť ju do svojho jedálnička. Reč je o samotnej zeleninovej kráľovnej, cvikle.

Vlastnosti tejto krásne červenej zelenine dodáva práve vysoká koncentrácia minerálnych látok a vitamínov. Cvikla je právom pokladaná za zeleninu, ktorá má ozdravujúce účinky. Obsahuje najviac cukru zo všetkých zelenín a taktiež dôležitý vitamín B a C. Táto kombinácia má v spojení s antioxidantami vplyv na žiarivé vlasy, pevné nechty a krásnu pleť. 

Prečítajte si tiež: Najužitočnejšie vitamíny pre naše telo: Takto zistíte, ktoré vám chýbajú a bude sa vám žiť lepšie

Preč s najhoršími chorobami 

Látka betaín, ktorá sa nachádza v buľve cvikly, pomáha proti kôrnateniu ciev a podporuje činnosť pečene. Cviklu šéfkuchári nazývajú aj všeliekom. Bojuje proti chrípke a prechladnutiu a ešte dôležitejšie, znižuje cholesterol a čistí našu krv. Má močopudné účinky a odstraňuje z nášho tela soľ. Táto funkcia z nej robí dokonalý detoxifikačný produkt. Najlepšie je ak si ju doprajete v takejto podobe. 

Ozdravovacia kúra pre vaše celé telo

Cvikla je pomocníčkou aj v duševnej sfére. Pomáha odstraňovať jedovaté látky z mozgu a vyvoláva optimistickú náladu. Najlepšie na vás bude pôsobiť vo forme čistej šťavy. Tá je plná antioxidantov, vitamín E spomalí starnutie vášho tela a jód či kobalt v takejto forme sú skvelými pri odtučňovacích kúrach a problémoch s obličkami. 

Mohlo by vás zaujímať: Tento typ čaju naberá na popularite po celom svete: Jeho protizápalové účinky skvelo detoxikujú telo

Doprajte si ju raz denne

Už denné vypitie 100 ml šťavy z cvikly pomôže vášmu telu ako malý zázrak. Ak nie ste zvyknutí na jej čistú chuť, primiešajte si do svojho nápoja jednu mrkvu či jablko. Zjemnia výraznosť cvikly a pomôžu s trávením. Telo prečistí, dodá mu stratenú energiu a jej antibakteriálne účinky pomôžu v boji proti žalúdočným ťažkostiam, či dokonca menštruačným bolestiam.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe