Presunúť na hlavný obsah

Jesenná detoxikačná kúra, ktorá vás dostane opäť do formy: Skúste kombináciu chilli a kurkumy

Chudnutie a diéty

Zázraky na počkanie. Presne to sľubuje jesenná detoxikačná kúra. Nielenže stratíte prebytočné kilogramy, ale upevníte aj svoje zdravie.

Trojdňová detoxikačná, očistná kúra vraj funguje perfektne. Vyplaví z vášho tela škodlivé látky, zbavíte sa nadbytočnej vody a navyše stratíte aj prebytočné kilogrami. Na jesenné obdobie je ako stvorená. Navyše po tomto očistnom programe sa budete cítiť oveľa lepšie. 

Prečítajte si tiež: Cvik nožnice si zamilujete: Prekrižovanie nôh v ľahu urobí s pneumatikou okolo pása divy

Čo je pre vás tabu 

Počas nasledujúcich troch dní zabudnite na alkohol, kofeín, sladené a sýtené nápoje, pečivo, cestoviny, zemiaky, ryžu, mäso a akékoľvek polotovary. 

Prvý deň

Očistná kúra sa začína najprísnejším a azda aj najťažším dňom. Povolené sú totiž iba čerstvé ovocné šťavy, do ktorých pridáte vždy len lyžičku kurkumy a kúsok chilli papričky. 

Raňajky: Pomarančová šťava s chilli a kurkumou

Obed: Ananásová šťava s chilli a kurkumou

Večera: Grapefruitová šťava s chilli a kurkumou

Druhý deň

Druhý deň pridajte k ovocným šťavám zeleninu. Môže byť surová, varená, či grilovaná. No a v dopoludňajších hodinách si môžete dopriať aj pár orechov.

Raňajky: Jablkovo - cviklová šťava s kurkumou a chilli a hrsť orechov

Obed: Varená brokolica, mrkva a cuketa

Večera: Miešaná zeleninová šťava s kurkumou a chilli

Tretí deň

K ovocným a zeleninovým šťavám pridajte nízkotučný biely jogurt. Ten si môžete dať pokojne na raňajky aj obed, len večer ho vynechajte. 

Raňajky: Jogurtový kokteil z banánov s kurkumou a chilli 

Obed: Zeleninový šalát s jogurtom

Večera: Zeleninová polievka s kurkumou a chilli

Mohlo by vás zaujímať: Skúste tieto pohyby a vaše telo bude vyzerať niekoľkonásobne lepšie: Krásne ženy ich robia takmer denne

Úlohou chilli v tomto procese je, že patrí medzi najlepšie prírodné spaľovače tukov vôbec. Látky obsiahnuté v chilli majú tepelné účinky. Sú zodpovedné za spaľovanie tukových tkanív a zlepšujú trávenie. Kurkuma zase pomáha detoxikovať pečeň, podporuje trávenie, reguluje metabolizmus a posilňuje imunitu. Najsilnejšou zlúčeninou v kurkume je kurkumín, teda polyfenol, ktorý vykazuje neuveriteľných 150 terapeutických aktivít. Nezabúdajte však na to, že túto kúru treba skutočne držať len tri dni a rozhodne nie viac. 

- Najčítanejšie -