Presunúť na hlavný obsah

Niekedy je lepšie nepočúvať okolie a dať na intuíciu: Dala som šancu svojmu EX, ktorý ma už raz požiadal o ruku

Partnerské vzťahy

Hovorí sa, dvakrát nevstúpiš do tej istej rieky... Andrea však urobila opak a dnes vie, že nikdy nemohla urobiť lepšie rozhodnutie.

Od začiatku sme boli rozdielni

Andrea bola typické mestské dievča. Milovala svoju rodinu prácu, módu a večerné stretnutia s kamoškami. Takto fungovala v podstate od vysokej. Nikdy nemala ambície vydať sa a založiť si rodinu. Bola skôr dobrodružný typ, ktorý sa nerád viazal. Až do chvíle, keď stretla Tomáša... "Bol presne taký ako môj otec. Skutočne mali množstvo povahových vlastností a dokonca aj čŕt veľmi podobných. Od prvého momentu ma preto fascinoval. Netrvalo to dlho a dali sme sa dokopy. Moje kamošky nechápali, pretože domov som si ho nasťahovala po necelom týždni. Nedokázala som to ani sama sebe vysvetliť, jednoducho ma k nemu niečo ťahalo."

Neprehliadnite: Zatajil mi, že je ženatý a ja som sa s ním prestala stretávať: Osud to však zariadil inak a po 2 rokoch nastal zlom

Hoci Andrea a Tomáš mali diametrálne rozdielne povahy a videli to všetci okolo nich, oni boli spolu šťastní. Aspoň na začiatku. Nezhodnúť sa na výbere filmu do kina, či jedle na obed je v poriadku. Ak však máte úplne odlišný pohľad na budúcnosť, väčšinou to znamená problém. ”Všetci mi vraveli, že to medzi nami nemá budúcnosť. Ja som deti nikdy nechcela, Tomáš po nich túžil. On sa chcel presťahovať na dedinu, ja som nemienila odísť z mesta. A to je len začiatok. Vedela som, že príde okamih, kedy toto budeme musieť riešiť, no neprikladala som tomu veľkú váhu.”

Chcel odo mňa niečo, na čo som nebola pripravená

Len ten okamih prišiel oveľa skôr ako Andrea predpokladala. Po pol roku ju Tomáš totiž požiadal o ruku. Skutočne azda najromantickejším spôsobom a hádam každú by tým dostal. Teda okrem Andrey. Odpoveď, ktorú dostal, naozaj nečakal. ”Áno, povedala som NIE. Nechcela som sa vydávať, bola som spokojná so všetkým, čo medzi nami bolo a nechcela som nič meniť. No Tomáš to tak necítil. Bol sklamaný, frustrovaný a smutný. Hoci sme spolu aj napriek tomu zostali, náš vzťah pokračoval len pár mesiacov…” Tomáš totiž odmietnutie neuniesol a začal si so svojou najlepšou kamarátkou. Vždy bola pre neho bútľavou vŕbou a v jeho zraniteľnom období to medzi nimi zašlo ďalej. 

Neprehliadnite: Po desiatich rokoch som manželovi dovolila mať milenku: Náš vzťah to posunulo týmto smerom

”Zistila som to, keď som ich videla v meste. Vášnivo sa bozkávali a išli k nej domov. V ten večer som mu pobalila veci a on sa odsťahoval. Aj keď som si myslela, že ho nikdy viac neuvidím, osud to zariadil inak.”

Osudové stretnutie

Prešli dva roky a Andrea s Tomášom sa stretli na jednom kongrese v Budapešti. ”V prvej chvíli som nevedela ako reagovať, no napokon sme sa dali do reči. Večer sme skočili na drink a zistili sme, že sme obaja single. Stále ma k nemu niečo neuveriteľne ťahalo. Rozoberali sme život, bavili sme sa o túžbach a predstavách, hádam tak intenzívne ako nikdy predtým. Skončilo to pusou na líce. No o týždeň na to, ma pozval v meste na obed. Súhlasila som. A aj napriek tomu, že mi všetci hovorili,a by sme sa opäť nedávali dokopy, ja som to cítila inak. Rozhodla som sa dať mu, vlastne nám, ešte jednu šancu. S tým, že budúcnosť bude otvorená. On na mňa nebude tlačiť so svadbou a deťmi a ja to nebudem zásadne odmietať. Rozhodli sme sa nechať veciam voľný priebeh. Neviem, čo bude o rok alebo o dva. Viem však, že teraz sme obaja šťastní." 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus