Presunúť na hlavný obsah

Rozchodom jej rapídne stúpla váha o 15 kg: Tréner jej upravil jedálniček, schudla vyše 35 kíl, no potom prišla táto skúška

Chudnutie a diéty

Fitness tréner Michael Achberger sa teší z úspechu každej jednej klientky, no zároveň upozorňuje, že schudnutím prebytočných kíl sa ešte nič nekončí. Práve naopak, nasleduje preverenie vašej pevnej vôle.

Život vie priniesť nečakané okamihy. A ukáže sa to práve vo chvíľach, keď to najmenej čakáme. Tak ako v nasledujúcom príbehu mojej klientky, ktorá jednoducho chcela schudnúť.

Janka, normálne slušné dievča, ma oslovilo na základe referencií od mojej ďalšej klientky. Mala 28 rokov, blondína, troška „pri tele“. Veľmi som s ňou sadol a zdôverila sa mi v plnom rozsahu. 
Ako každého mladého človeka metabolizmus fičí na plné obrátky, nerieši, či si dá hamburger s hranolkami v noci pred spaním, nemusí toľko spať... Nepravidelnosť stravovania, slabá až žiadna športová aktivita a časté alkoholové večierky nerobia s mladým telom nič zvláštne. A tak to bolo aj u nej. Jednoducho si užívala mladosť. Jej postava nebola ani v mladosti výrazne chudá, bola taká akurát dievča, čo sa vedelo dobre obliecť a zaujať. 

Čítajte tiež: Aký je váš metabolický vek v porovnaní so skutočným? Tento vzorec odhalí veľa o vašej fyzickej kondícii a zdraví

Všetko sa začalo meniť po rozchode

Všetko sa začalo meniť v jej 21. rokoch, keď sa rozišla s jej priateľom, mali dvojročný vzťah. Bol to veľmi intenzívny rozchod a dosť ju to zobralo. Začala sa prejedať, nie ako doteraz, ale výrazne veľa a hlavne sladké jedlá. Ako ona hovorí doteraz „sladké na nervy“. Prirodzene z toho pribrala, aj keď to nečakala, keďže dovtedy mohla jesť čokoľvek a nič sa jej nestalo. A zrazu plus 15 kíl. Pri jej výške 170cm mala zrazu za krátku dobu 75 kíl. Treba si uvedomiť, že ženské telo je hormonálne veľmi aktívne a má tendenciu ukladať tuk skôr ako mužské telo aj v nižšom veku.

Nevedela sa z toho dostať dlhý čas, rozchod ju stále bolel a ona dosiahla po 18-tich mesiacoch trápenia rovných 100 kíl. A konečne sa rozhodla niečo urobiť so sebou. Predsa len chcela sa niekam posunúť a cítila sa, že je na dne. A tak ma prvýkrát oslovila.

Pozval som ju štandardne do fitnesscentra, kde som pracoval. Mala s tým problém, veľmi sa hanbila, že bude sa „na takú malú tlstú ženskú“ každý pozerať. Jej sebavedomie sa rovnalo nule. Tak som prišiel za ňou do malej kaviarne, ktorú si obľúbila a cítila sa sebaistejšie. A celé mi to prerozprávala.

Za 2 mesiace schudla 10 kíl, potom ďalších 25

Začali sme cvičiť, napísal som jej jedálniček. Zo začiatku prebiehalo všetko v poriadku, nezaťažoval som ju príliš: predsa len nikdy necvičila, nikdy sa nesnažila správne stravovať. Chodila pravidelne na tréningy, jedálniček podľa jej slov dodržiavala. Aj schudla asi 10 kíl za 2 mesiace. Ale videl som, že nie je dôsledná, že jedálniček nedodržuje tak, ako sme si hovorili a popravde rada si vypila po večeroch. Pohár vína sem-tam, fľaša hore-dole a môžeme sa čudovať, že to nejde tak ako malo ísť. 

Tak sme sekli s alkoholom, úplne. Keďže alkohol v jej prípade znižoval stravovaciu morálku, tak to bolo nevyhnutné. Keď si vypila, tak jedla a hlavne sladké. Takže jediná možnosť bolo absolútne seknúť s alkoholom. A potom to šlo. V priebehu ďalších 4 mesiacov sme schudli ďalších 25 kíl. To bol úžasný výsledok. Upozornil som ju však, že nie je také ťažké schudnúť ako si to celé udržať. Dal som jej ďalšie rady a tréningové plány a mala začať sama cvičiť.

Mohlo by vás zaujímať: Viete, do ktorých partií sa najviac ukladá alkohol? V dôsledku tukov na týchto miestach sa vaša postava takto mení

O dva roky neskôr

Nevidel som ju 2 roky, keď zrazu mi napísala, že musíme sa stretnúť. Tak som šiel za ňou do jej obľúbenej kaviarne. A videl som to hneď: pribrala minimálne 20 kíl. A tentoraz však z iného dôvodu. Našla si priateľa, bola s ním stále aj šťastná, ale otehotnela. Je samozrejmé, že žena priberie počas tehotenstva, ale nie je normálne pri jej výške pribrať na 110 kíl. A po roku mať stále 95 kíl, čiže pribrala naspäť 30 kíl! Bola zúfalá, tak som sa ju zase ujal.

A zase sme cvičili, išlo to pekne, bola dôsledná, lebo vedela, že výsledok sa dostaví. Po tehotenstve sa sama nevedela naštartovať a ja som jej pomohol motivovať ju.

Schudla pekných 25 kíl s tým, že som sa spoliehal na to, že bude už pokračovať v nastavenom trende aj naďalej. Išla na dovolenku a potom mala už cvičiť sama. Po dovolenke mi píše, že je zase tehotná. Tak som ju upozornil, že nie je ideálne zase tak zaťažiť telo a pribrať neúmerne. 

Dva roky ubehli a zase sa mi ozvala. Rovnaký scenár. Niektorí ľudia sú nepoučiteľní. Vo vrcholnej fáze tehotenstva mala 115 kíl! Teraz má 98 kíl a máme znova čo robiť, verím tomu, že sa nám to zase podarí.

Nie je teda  najťažšie schudnúť, ale udržať si to.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe