Presunúť na hlavný obsah

Prečo bývajú muži nespokojní a opúšťajú svoje ženy? Pozrite sa, čoho by ste sa nemali dopúšťať

Partnerské vzťahy

Viete, prečo sa muži najčastejšie rozhodnú odísť od svojej polovičky? Možno vás dôvody ich nespokojnosti v dlhodobom zväzku prekvapia, no mali by ste o nich vedieť. Aspoň pre istotu.

Viete ako zväčša končí nespokojnosť mužov vo vzťahu? Neverou. Hoci to nechce počuť žiadna z nás, je to fakt. A deje sa to čoraz častejšie. Ak sa pozriete okolo seba a svojich kamošiek, koľkým z nich, či vám samej sa to stalo? Zrejme ste práve prišli na to, že to číslo vôbec nie je zanedbateľné. Čo však chlapov k tomu vedie a s čím sú najčastejšie nespokojní? 

Neprehliadnite: Po desiatich rokoch som manželovi dovolila mať milenku: Náš vzťah to posunulo týmto smerom

Komunikáciu ”face to face” sme vymenili za chaty, imessage

Nespokojnosť je jav, ktorý sa vo vzťahu objavuje často. Najmä v tom dlhodobom. Len teda o veciach, s ktorými nespokojní sme, hovoríme veľmi málo. Muži ešte menej, prípadne takmer vôbec. A tu nastáva problém. Často to pramení z toho, že ste časom začali mať iné túžby, len vlastne o tom ani nevieme, nakoľko sa so svojou polovičkou rozprávame minimálne. Komunikáciu ”face to face” sme totiž vymenili za chaty, imessage, v ešte horších prípadoch emaily. Áno, aj také dvojice sú. Verte, že keby ste si s partnerom každý večer na hodinku sadli, vypli telku, rádio, odložili mobil a len sa rozprávali o vás, o tom, kam sa chcete posunúť, kam smerujete, veľmi by to vášmu vzťahu pomohlo.

Neprehliadnite: Zatajil mi, že je ženatý a ja som sa s ním prestala stretávať: Osud to však zariadil inak a po 2 rokoch nastal zlom

Pretože ak nevieme, čo chce ten druhý, znamená to značný problém. Následne z toho pramení, že sa dostávame v domácom prostredí do stereotypu. A to veru nechce žiaden muž. Rutina je pre nich konečná. Každý chlap túži po vášni, iskre, spestrení a chcú ho nielen po pol roku, ale aj po 15. Mali by ste ho zvádzať, prekvapovať a samozrejme to platí aj v opačnom garde. Takže vymeňte večerné  vypisovanie si na whatsappe s kamoškou, za večer plný vášne aspoň trikrát do týždňa. No a v neposlednom rade sú muži nespokojní vtedy, ak majú nedostatok prejavov obdivu. Chcú počuť, akí sú skvelí, že ich obdivujete a vôbec nebude vadiť ak to budete robiť denne. 

Tak čo našli ste sa v tom so svojou polovičkou? Ak áno, nemyslíte, že je čas to zmeniť? Alebo sa nad tým minimálne zamyslieť?

Čo podľa Vás vo vzťahu mužom najviac prekáža?

spolu hlasovalo 578 ľudí

Rutina
13

- Najčítanejšie -