Presunúť na hlavný obsah

Zahraničné mená pre bábätká na rok 2020: Ak túžite po niečom originálnom, možno si práve teraz nájdete to pravé

Zábava

Hľadáte pre svoje vytúžené bábätko originálne meno? Inšpirujte sa trendmi zo zahraničia, niektoré mená majú ekvivalent aj v slovenčine.

Niekto si nosí výber mena pre svojho budúceho potomka od samého detstva a niekto si nevie vybrať do poslednej chvíle. Asi nikoho neprekvapí, že sú medzi nami aj takí, ktorí to niekoľkokrát zmenia a rozhodnú sa tesne po pôrode. 

Úprimne, ani sa nečudujeme. Možností mien stále pribúda a už to nie je nič nezvyčajné, že majú deti aj zahraničné mená, aj keď sú obaja rodičia Slováci. Túžba odlíšiť sa je u každého iná a preto buďme tolerantní a nechajme na každého, nech si vyberie sám.

Pre tých, ktorých láka niečo iné ako tradičné slovenské mená, sme pripravili výber tých najatraktívnejších zo zahraničného rebríčka na rok 2020. 

Prečítajte si tiež: Štyri znamenia čaká na konci roka v láske prekvapenie: Ľudia narodení v týchto dňoch to pocítia najviac

Dievčenské mená

Spomedzi dievčenských mien sme sa sústredili na výber tých, ktoré majú aj slovenskú verziu. Niektoré mená ako Sofia sa držia už roky v rebríčku na popredných miestach. Meno Luna je však novinkou a rovnako tak krásne meno Vivienne. 

Emília
Ivy
Mila
Sofia
Luna
Valentína
Gréta
Harper
Ronnie
Olívia
Vivienne

Chlapčenské mená

Asi nikoho neprekvapí, ako sa do výberu populárnych mien dostalo meno Archie. Kráľovská rodina má najsilnejší vplyv, no na Slovensku si asi len málokto dokáže predstaviť pomenovať meno podľa syna Meghan a Harryho. Sebastián je ešte stále veľmi obľúbené meno. Prekvapivým menom môže byť známe meno Roman. Čoraz viac sa však objavujú aj krátke mená ako Leo, Mateo, Theo. 

Archie
Elias
Leo
Mateo
Sebastian
Roman
Theo
Noah
Oskar
Tommy 

Otestujte sa: Aké je vaše začiatočné písmeno v mene? Prezradí o vás aj to, čo by ste najradšej zatajili

Preferujete skôr tradičné slovenské mená alebo vás to láka k moderným zahraničným?

spolu hlasovalo 344 ľudí

Oboje
60

- Najčítanejšie -