Presunúť na hlavný obsah

Nové číslo magazínu FEMINITY v predaji: Na titulke hviezdi Daniela Peštová a na čo sa môžete tešiť?

Zábava

V 90. rokoch bola na vrchole slávy, no dnes je príkladom toho, že udržať sa na špičke v modelingu desiatky rokov, sa nepodarí len tak hocikomu. Hviezdou jesenného čísla magazínu je supermodelka z Elite Prague Daniela Peštová.

Brooklyn. 90. roky a supermodelky ako Linda Evangelista či Naomi Campbell spolurežírovali novú éru modelingu. Doba, keď ľuďom kolovala v krvi sloboda a večná túžba po sebarealizácii. Spoznávanie toho, ako chutí okolitý svet, muselo mať svoje čaro, v porovnaní však s dneškom, myslím si, že ešte nikdy sme nežili v takej skvelej vyspelej dobe. 

Prečítajte si:  VIDEO: Riaditeľ modelingovej agentúry Saša Jány: Klasickú krásu už nehľadáme. Chceme originál

Klasická krása sa už nehľadá. Všetkých zaujíma originál.

Mileniáli sa pozerajú smerom k deväťdesiatym rokom veľmi zvedavo. Socialistická šeď a pocit, že niečo môžete tvoriť len tajne, lebo to režim zakazuje, im príde vzrušujúci. Zas tak vzrušujúce to však v tej dobe nebolo. Tridsať rokov od nežnej revolúcie prinášajú nový pohľad na deväťdesiate roky a už to dávno nie je len to, že šuštiakové súpravy dokázali povzniesť na trendsetterstvo v dobe, keď si mnohí mysleli, že módny diktát sa bude niesť vo futuristickom rukopise...
V čase, keď je všetkého a všade veľa, jedinou možnosťou, ako zaujať je stret generácií a spojenie štýlov. Móda vždy išla ruka v ruke s hudbou a filmovou tvorbou a do značnej miery bola a stále bude nimi ovplyvňovaná. Stojíme na prahu nového desaťročia, kde už pár mesiacov pred ním jasne rezonuje odkaz pozvoľného nástupu mladej krvi. 

Na čo sa môžete tešiť?

  • Supermodelka Daniela Peštová si pestuje kariéru modelky už desaťročia. Aké to bolo v 90. rokoch v porovnaní so súčasnosťou?
  • Móda sa neustále opakuje. Súčasná generácia vychádza v obliekaní z 90. rokov. Čo ich na tejto móde láka najviac?
  • Rap a móda. Ako spolu súvisia a kto je na našej scéne trendsetter, ktorého by ste mali spoznať? Odhalí vám ho módna stylistka, Zuzana Kanisová.
  • Krehká generácia: Prečo je inteligenčne vyššia a emocionálne nižšia?
  • Fenomén nazývaný tiež mikronevera. Kedy hrozí?
  • A prečo by ste nemali nikdy hovoriť, že nemáte čas?

​V jesennom čísle magazínu FEMINITY toho nájdete ešte oveľa viac. Pozrite si malú ochutnávku.

- Najčítanejšie -