Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Riaditeľ modelingovej agentúry Saša Jány: Klasickú krásu už nehľadáme. Chceme originál

Modeling

Saša Jány patrí k najpovolanejším odborníkom na krásu. V rozhovore pre FEMINITY priznal, že dokonalé modelky sú dnes už nuda.

Neprehliadnite: Topmodelka Linda Nývltová o svojich začiatkoch: Do roka po súťaži som sa dostala na titulku

Galavečer Schwarzkopf Elite Model Look 2019 pre ČR a SR bol vyústením série castingov a tých najzaujímavejších tvárí a osobností. V Španielskej sále Pražského hradu sa na konci augusta uskutočnilo finále súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2019 pre Českú a Slovenskú republiku. Najprestížnejšia modelingová súťaž na svete, do ktorej sa každý rok prihlási stotisíce záujemcov z viac než 30 krajín sveta, pozná teraz mená víťazov pre Českú a Slovenskú republiku. Stali sa nimi Klára Binderová a Sebastián Klimeš za Českú republiku a Charlotta Kušnírová a Andrej Chamula za Slovenskú republiku. Víťazi budú čoskoro reprezentovať svoje krajiny na svetovom finále v Paríži, kde si TOP 15 finalistov rozdelí garantované zmluvy s agentúrou Elite v celkovej hodnote takmer 780.000€.

FEMINITY TV: Rozhovor s módnym guru Sašom Jánym počas finále Schwarzkopf Elite Model Look pre ČR a SR 2019

 

 

O nových objavoch svetového modelingu rozhodovala porota zložená z odborníkov z oblasti módy, kultúry a médií, partnerov projektu a zahraničných modelingových agentov. V porote zasadli napríklad topmodelky a tváre súťaže Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR 2019 Denisa Dvořáková a Michaela Kocianová, Marissa Surmenkow - riaditeľka Elite Model Look World, či riaditeľ súťaže a spolumajiteľ agentúr Elite Prague a Elite Bratislava Sáša Jány. Prezradil, aké atribúty krásy tento rok hľadali: „Máme tu už odklon od klasickej krásy. Čím ďalej, tým viac sa hľadá originálny typ. Také sú presne aj všetky modelky, ktoré nás v posledných rokoch reprezrentujú. Miša Hlaváčková, Linda Nývltová či Miša Kocianová. Každá z nich je úplne iná a každá uspela vďaka inému osobnému kúzlu.“

Neprehliadnite: Múza Galianna Barbora Brušková o svojch začiatkoch: Dôležité je nebrať sa príliš vážne!

Kúzlo, o ktorom Saša Jány hovorí, sa budú snažiť prebudiť aj v štyroch víťazoch, ktorých čaká veľkolepé finále v Paríži, odkiaľ sa im otvoria všetky dvere do modelingu. Víťazi však musia do novembra podstúpiť náročnú prípravu. „Súťažiaci už počas prípravy absolvovali komunikačný koučing, hodiny herectva, lekcie životosprávy a podobne,“ prezradil odborník na krásu Saša Jány. Teraz si trénujú najmä pózovanie pred objektívom a chôdzu po móle. V neposlednom rade svojich zverencov posledné roky učia aj to, ako komunikovať na sociálnych médiách a reprezentovať sa online po celom svete. V dnešnom svete sa totiž modelka už bez Instagramu naozaj nezaobíde. „Instagram a sociálne siete sú dnes pre modelku veľmi dôležité,“ dodáva Saša.

Neprehliadnite: Ikonický bob účes Zuzany Čaputovej: Jej dvorný hair stylista prezradil, ako jej ho vyčaroval

- Najčítanejšie -