Presunúť na hlavný obsah

Zabaľte darčeky v štýle slow a eko: Pozrite si spolu s nami najkrajšie a najčarovnejšie tipy

Zábava

Áno, aj Vianoce môžu byť čarovné a ekologické! Len treba vedieť, ako na to. Inšpirujte sa našimi tipmi, ako to hravo zvládnete.

Inšpirujte sa: Tipy na vianočné darčeky podľa Kate Middleton: Na čo sama vojvodkyňa nedá každý rok dopustiť?

Staré papiere a noviny

Tak vážne, skúste sa zamyslieť na čo všetko sa dajú použiť napríklad noviny. Na čítanie, leštenie okien, a áno, skvele budú vyzerať aj na darčekoch. Len ich prosím predtým nepoužite na to leštenie. Ale nie, teraz vážne. Ak ich skombinujete s prírodným špagátom, vetvičkami ihličia a dozdobíte šiškami, získate nielen nádherne zabalené darčeky, ale aj vlastný ”Ježiškovský rukopis”. Rovnako je to aj v prípade ak použijete napríklad papier na pečenie. Ten vám urobí rovnakú službu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Ina T. (@ina_t_blog),

A ešte taký malý tip, čo tak napísať ku každému darčeku vlastnoručný odkaz a zapečatiť ho? Dokážete to naozaj veľmi ľahko. Sledujte ako na to!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa AMZ Deco Wax Seal (@amzdeco),

Neprehliadnite: Ako si vyrobiť adventný veniec, ktorý vnesie do vášho domova kúzlo Vianoc?

Sklenné poháriky

Sklo je na balenie darčekov perfektné. Dá sa totiž recyklovať donekonečna a má skvelé využitie. Pohár môžete dozdobiť farbami na sklo a napísať tam obdarovanej osobe prianie, či vyznanie prípadne len niečo nakreslíte. Ak nechcete, aby bolo zvonka vidieť, čo sa vo vnútri skrýva, vložte doň kúsok starého oblečenia. Skvelé sú červené, či zlaté tričká. Bude to nielen originálne ale aj veľmi vkusné. Výborné na dozdobenie sú okrem vetvičiek aj medovníčky, či kúsky sušeného pomaranča a škorice.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Ball Canning (@ballcanning),

Krabice a fotografie

Máte doma staré krabice od topánok, či kozmetiky? Určite ich nevyhadzujte. Verte, že na balenie darčekov, skvele poslúžia. Ak ich dozdobíte motúzikmi, kúskami ihličia, alebo oblepíte spoločnými fotografiami vás a človeka, ktorého obdarovávate, získate malý, jedinečný klenot. A verte, že takýto obal na darček nielenže nikto nevyhodí, ale určite si ho zamiluje. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Airy Li (@airylistore),

- Najčítanejšie -