Presunúť na hlavný obsah

Ak ste single, týmto filmom dajte na Valentína radšej STOP-ku

Zábava

Deň Svätého Valentína sa blíži a pokiaľ práve prežívate single obdobie, týmto filmom sa vyhnite oblúkom. Alebo ak to chcete risknúť, majte pri sebe kopu vreckoviek a fľašu vína.

Áno, sviatok všetkých zaľúbených sa nám nezadržateľne blíži. Ak však nemáte po svojom boku pána "Božského" a chystáte sa tento večer tráviť s miskou popcornu a fľašou vína, týmto filmom sa radšej vyhnite. Teda ak nechete skončiť v slzách a s tonou vreckoviek okolo seba.

Manželský sľub

Čo by ste urobili, ak by jedného dňa človek, ktorého milujete, nevedel kto ste a nespoznal vás? Vedeli by ste, ako si jeho srdce získať druhýkrát?

Tento film je fakt, že ”doják”. Podľa nás dostane nielen nenapraviteľné romantičky, ale aj racionálne zmýšľajúce ženy, ktoré príliš na lásku na prvý pohľad neveria. No rozhodne ho nepozerajte sama. Paige (Rachel McAdams) a Leo (Channing Tatum) sú do seba šialene zaľúbení, majú krátko po svadbe a žijú nádherný život podľa svojich predstáv. Počas jedného zimného večera sa však stanú účastníkmi dopravnej nehody. Leo z nej vyviazne bez následkov, ale Paige úraz hlavy pripraví o všetky spomienky na Lea. 

No napriek tomu, on nestráca nádej a začne sa k nej správať tak, akoby sa práve spoznali. Verí, že keď sa do seba už raz zamilovali, podarí sa im to znovu. 

Lásky čas

Lásky čas nie je len obyčajná romanca so štipkou cestovania v čase ako si mnohí myslia. Ide o spleť udalostí a skúšok, ktorými nás život sprevádza. Odhalí vám kolorit rôznych pohľadov na život ako taký. Na anglickom vidieku žije Tim (Domhnall Gleeson) so svojou rodinou. S prehnane starostlivou matkou, bláznivou sestrou, zvláštnym strýkom a sčítaným otcom (Bill Nighy), ktorý mu hneď po 21. narodeninách povie rodinné tajomstvo. Muži v ich rodine dokážu cestovať v čase. Systém má svoje pravidlá - dá sa iba vrátiť späť do minulosti a k vlastným udalostiam.

No a Tim to začne patrične využívať. Najmä v oblasti lásky a budovania vzťahov. Fungovanie s jeho priateľkou a enskôr manželkou Mary (Rachel McAdams), tak na prvý pohľad vyzerá idylicky. Každú chybu, či zaváhanie totiž Tim v čase napraví. Má to však jeden háčik. S každým návratom, prídete o všetko, čo ste dovtedy prežili…

Pozrite si tiež: Najnovšie česko-slovenské filmy, na ktoré sa môžete tešiť v 2020: Tento rok bude bohatý na domácu tvorbu

Me before you

Nádherný, romantický, vtipný a dojímavý. Presne taký tento film je. V určitom smere trošku pripomína Nedotkuneľných. Silný príbeh lásky absolútne nesúrodej dvojice z anglického vidieka. Louise Clark (Emilia Clarke) pracuje v miestnom bistre, chodí dlhé roky s miestnym chlapcom Patrickom, s ktorým je však skôr zo zvyku. Jej stereotypný život ju už nenapĺňa a nevie čo s tým. Will Traynor (Sam Claflin) je úspešný, veľmi bohatý mladý muž, ktorý miluje svoj život, no ten sa rapídne zmení po ťažkej dopravnej nehode. Ostane pripútaný na vozík a je rozhodnutý, že už nechce žiť.

Všetko pre neho prestane mať zmysel, až do chvíle, kým sa u neho nezjaví otravná, nevkusne oblečená Louise. Willova matka ju najme na šesť mesiacov ako jeho osobnú opatrovateľku. Louise má však jasnú, časovo obmedzenú misiu, presvedčiť mladíka, ktorý je rozhodnutý odísť dobrovoľne z tohto sveta, že život stojí za to žiť. Keď sa do seba zaľúbia, vyzerá to sľubne, no happyend sa v tomto prípade nekoná…

Neprehliadnite: Tbilisi je mesto bohaté na architektúru i gastronómiu: Východná Európa sa stáva novým objavom pre turistov

Dieťa Brigitte Jones

„Trochu vyrástla, stala sa z nej úspešná televízna produkčná, zarába dosť peňazí, lepšie vyzerá a ešte lepšie sa oblieka, ale je to stále tá istá Bridget, ktorá priťahuje problémy ako magnet,“ povedala o svojej najslávnejšej postave jej predstaviteľka Renée Zellweger. A rovnako ako všetky filmy o Brigitte aj tento sa nesie v duchu trápnych situácií, komplikácií a spomínaných problémov. Tým hlavným bude tento krát neplánované tehotenstvo. Najmä, ak neviete, kto je otcom.

Sympatická hlavná hrdinka sa totiž vyspala s pohľadným cudzincom Patrick Dempsey na hudobnom festivale, no vzápätí sa na jednej spoločenskej akcii presvedčila, že stará láska Colin Firth nehrdzavie, hoci pred pár rokmi definitívne skončila. No a tým sa kolotoč životných udalostí ešte len rozbieha...

 

Ktorý z týchto filmov by si nezadaný človek rozhodne nemal pozrieť?

spolu hlasovalo 54 ľudí

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus