Presunúť na hlavný obsah

Podstúpila princezná Diana nejaké procedúry? Rituál, na ktorý nedala dopustiť, využíva dnes aj Kate Middleton

Zahraničné celebrity

Hoci sa stala symbolom britskej monarchie, takmer ju sama zničila. Svojím správaním a štýlom totiž nezapadala do nuancí, ktoré mala kráľovská rodina zaužívané. A týkalo sa to nielen jej životných postojov, ale aj výzoru.

Milovala svet, snažila sa meniť veci k lepšiemu

Bola milá, prirodzená, krásna a veľmi úprimná. Nebála sa povedať svoj názor. Deti boli jej životnou výhrou, hoci mnoho času s nimi jej nebolo dopriate.

Podľa viacerých členov kráľovskej rodiny bola však príliš svojská a neprispôsobivá. Od začiatku, ako sa stala súčasťou najvplyvnejšej rodiny v Británii, rúcala ich pravidlá rad za radom. Hovorila nahlas o veciach, ktoré boli tabu. O svojich problémoch s bulímiou, o Charlesovej nevere, odmeranom správaní členov monarchie a ich povýšenosti. Jednoducho táto žena neváhala byť voči svetu oveľa úprimnejšia ako pozlátko Windsorskej dynastie dokázalo uniesť. 

Diana od začiatku v podstate trpela v monarchii. Nikto ju totiž neprijal tak, ako si to predstavovala. Očarujúca princezná však mala rada ľudí a milovala zábavu. A keďže na kráľovskom dvore nenašla lásku, v ktorú dovtedy verila, kompenzovala si to vlastným spôsobom. Mala veľa kamarátov medzi známymi tvárami, a tak s nimi trávila veľa času, aj keď sa to samotnej kráľovnej nepozdávalo. Medzi jej najbližších patril Elton John (ktorý aj spieval na jej pohrebe), George Michael, Bryan Adams či herec Kurt Russel. Práve Kurt Diane poskytol aj svoj dom v Colorade, kam utekala so svojimi synmi na tajné dovolenky. Stalo sa tak po tom, čo sa mu na jednej akcii posťažovala, že ju neustále sledujú paparazzi a nemá sa kde pred nimi schovať.

Mohlo by vás zaujímať: Diana mala v deň svadby pás užší ako 7-ročné dievčatko: Čo všetko obetovala za život princeznej v monarchii?

Možno práve úprimnosť, samostatnosť a odvážnosť sa jej stali osudnou. Jedno je však isté, Diana dokázala veci meniť. A stala sa z nej skutočná ikona, ktorá inšpirovala ženy po celom svete.  Vo všetkom, čoho sa dotkla. Bola krásna vo vnútri, ale aj jej zovňajšok bol dokonalý. Odhaľte spolu s nami jej kozmetické triky, vďaka ktorým je aj dnes beauty ikonou. 

Na toto nedala ikonická princezná dopustiť

Diana mala v sebe skutočne akési kúzlo. Hovorme tomu čaro osobnosti, ak chcete. Jej outfity sa stali ikonickými a kúsky, ktoré nosila pred dvadsiatimi rokmi, sú trendy aj dnes. Tak ako mala skvelý cit na módu, starala sa príkladne aj o svoje telo. Mala to šťastie, že sa vždy mohla pochváliť absolútne bezchybnou pokožkou. Nikdy sme ju nevideli s extrémne výrazným make - upom. A ona sama ho ani nepotrebovala. Vždy mala pleť ako čerstvá dvadsiatnička. Dokonca aj po dvoch deťoch. Ak ste si teda mysleli, že vplyvom hormónov sa vaša pokožka musí zásadne zmeniť k horšiemu, je to omyl. Musíte len vedieť, ako sa o ňu správne starať. A Diana to ovládala dokonale. Dokonca aj bez pomoci plastických chirurgov.

Prečítajte si: Zo speváčky Adele je po schudnutí 20 kg iná žena: Zamerala sa na potraviny, ktoré aktivujú chudý gén v tele

Nikdy sa nebála starnutia, práve naopak. Hoci je známe, že nebola príliš spokojná so svojím poprsím, ktoré po dojčení zmenilo tvar, nesiahla po pomoci odborníkov. Mala totiž panický strach z krvi a ihiel. Možno práve preto si nepomáhala ani invazívnejšími skrášľovacími procedúrami. Všetko riešila čo možno najprirodzenejšie. Verila sile olejov, bylín a roky im bola verná. 

Rituál, na ktorý princezná nedala dopustiť, využíva dnes aj Kate Middleton. A inšpirovala ju práve mama princa Williama. Každé ráno začínala tým, že si tvár umyla minerálnou vodou zo skla a naniesla si na ňu argánový olej. Nechala ho pôsobiť 20 minút a potom si tvár jemne pretrela suchou servítkou. Rovnako postupovala aj večer po odlíčení. Nikdy nepoužívala žiaden krém proti starnutiu. Bola verná len tejto jednej drobnosti.

Princezná vedela, že argánový olej obsahuje obrovské množstvo prírodného vitamínu E, ktorý pôsobí proti starnutiu buniek, zvyšuje elasticitu pleti, zabraňuje tvorbe vrások a pokožke dodáva prirodzený lesk a vláčnosť. Pravidelne ho využívala aj ako podkladovú bázu pod mejkap. A vyzerala perfektne. Pri ich výbere  kozmetických produktov siahla len po tých, ktoré obsahujú najkvalitnejšie prírodné zložky. Zároveň pre ňu bola podstatná aj ich bezpečnosť, ale myslela aj na etický a ekologický aspekt. Uprednostňovala lokálne suroviny, organické a fair trade.  

Rada sa páčila, no uprednostňovala prirodzenosť a minimalizmus

Ako členka kráľovskej rodiny si nemohla v líčení dovoliť príliš veľa experimentov. Základom jej denného mejkapu bol spomínaný argánový olej, korektor, lícenka, riasenka a rúž, ktorého odtieň si vyberala vždy podľa outfitu. Na výnimočné spoločenské udalosti si nechávala nalíčiť tiež očné linky. Zo začiatku nedala dopustiť na modré, no napokon jej ich mejkapová artistka vyhovorila. Od toho momentu uprednostňovala skôr prirodzenejšiu verziu. 

Mohlo by vás zaujímať: Ako bude vyzerať štvrtá svadba J Lo? Speváčka prezradila jeden detail, ktorý jej predošlé svadby postrádali

Rovnako si potrpela aj na perfektný vlasový styling. Keď v roku 1990 pózovala pre britský Vogue, o jej účes sa staral svetoznámy vlasový stylista Sam McKnight. Ten jej zopol vlasy, ktoré mala vtedy až po ramená, aby vyzerali ako ostrihané. Diane sa v tom momente predstava  krátkych vlasov zapáčila natoľko, že sa o pár dní zverila do Samových rúk a ten jej vytvoril ikonický účes, ktorý si hádam všetky pamätáme dodnes. Ako vidíte, princezná mala svojský štýl naozaj vo všetkom.

Vždy však bola sama sebou, nechcela sa na nikoho podobať ani sa na nič nehrala. A zrejme preto bola takou obrovskou inšpiráciou pre ženy po celom svete. Vlastne je ňou aj dodnes. Či už vo veciach krásy, alebo prínosu pre spoločnosť.  Klobúk dolu, princezná z Walesu! Na takéto osobnosti sa jednoducho nezabúda! Človek, ktorý sa dokáže dotknúť nielen sŕdc ľudí, ale aj ich duše, tu bude navždy. A vám sa presne toto podarilo. 

Viac fotiek si pozrite v našej galérii

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus