Presunúť na hlavný obsah

Princezné a kráľovné, ktoré menia svet: Sú matkami, ambasádorkami, inšpiratívnymi ženami a módnymi ikonami

Zahraničné celebrity

Viete, čím si tieto ženy podmanili svet? Odlišujú sa od štandardu a robia veci tak, ako ich cítia. V tomto sú naozaj výnimočné.

Letizia - Španielska kráľovná

Bývalá televízna redaktorka a novinárka, manželka Filipa VI. je vlastne prvou španielskou kráľovnou neurodzeného pôvodu. Práve pre svoj pôvod a jeden rozvod sa so svojim manželom zo začiatku stretávala tajne. No časom si ju španielsky národ zamiloval. Letizia je veľmi decentná, empatická, láskavá vždy sa snaží konať dobro. Navyše, jednoznačne patrí medzi najlepšie obliekané členky kráľovských rodín na svete. Jej štýl kopírujú ženy všetkých vekových kategórií. A my sa ani nedivíme. 

Charlene - Princezná z Monaka

Monacké knieža Albert II. a bývalá reprezentantka Juhoafrickej republiky v plávaní, Charlene tvoria veľmi harmonický pár. Albert II., ktorý bol známy ako veľký sukničkár až pri nej trošku pookrial a upokojil sa. Sú rodičmi dvojičiek, ktoré boli naozaj vytúžené. Kvôli tomu, že sa Charlene dlhšie nedarilo otehotnieť vyslúžila si v istej životnej fáze, titul smutná princezná. Sympatická blondínka sa angažuje vo veľkom v charitatívnej oblasti, snaží sa pomáhať osamelým matkám a sirotám. V niektorých veciach, ju prirovnávajú k princeznej Diane. Je totiž mimoriadne citlivá a má veľký zmysel pre spravodlivosť. 

Prečítajte si: Ikona Caroline de Maigret a jej rady, ako sa vyrovnať so starnutím: Francúzky si dávajú takisto botox, len to skrývajú 

Rania - Jordánska kráľovná

Jordánska kráľovná Rania, patrí jednodznačne k najkrajším ženám na kráľovskom tróne. Navyše jej príbeh je ako z rozprávkovej knižky. Vyrastala v moslimskej rodine známeho lekára z Palestíny. Žili v Kuvajte, na vysokú školu chodila v Káhire. Keď pracovala vo firme Apple, zoznámila sa s najstarším synom vtedy panujúceho jordánskeho kráľa. No a na tróne je už 20 rokov. Je mamou štyroch detí, miluje módu a snaží sa o zásadné zmeny vo svojej krajine. Neustále pracuje na zlepšovaní postavenia žien vo svete. Vytvára prepojenia medzi jednotlivými kultúrami a náboženstvami. Propaguje európsky štýl života a  veľmi sa snaží odstrániť dogmu, že arabská žena by mala výsostne poslúchať svojho manžela. 

Máxima - Holanská kráľovná

Presne v roku 1999 sa život dovtedy nespútanej a odviazanej blondínky, ktorá milovala bohémsky spôsob života, zmenil od základov. Zaľúbila sa do holandského následníka trónu, Willema - Alexandra. Z lásky k nemu opustila rodnú krajinu a rozhodla sa úplne zmeniť. Odrazu sa z nej stala distiguovaná, elegantná dáma, s vyberanými spôsobmi. Napriek svojej minulosti je u ľudí veľmi obľúbená. Navyše si zachováva svojský štýl, dokonca sa nebojí ”recyklovať” šaty po svojej svokre Beatrix a s gráciou ich nosí. Verí v dobro ľudí a ak ju niekto požiada o pomoc, snaží sa mu vždy vyhovieť.

Mohlo by vás zaujímať: Ikonická záležitosť aj po 20 rokoch: Tieto kabelky nosila ešte Diana, dnes sa objavujú v šatníku Kate Middleton

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe