Presunúť na hlavný obsah

Rozviedli sme sa, ale po rokoch sa naše cesty opäť spojili: Táto jedna životná skúška nám obom otvorila oči

Partnerské vzťahy

To, že stretneme lásku svojho života nie je samozrejmosť. A občas to dokonca zistíme až na druhý pokus.

Aneta a Kamil sa brali naozaj mladí. Na dnešnú dobu až príliš. Ona mala čerstvých 20, on 21. Lenže otehotnela skôr ako to obaja plánovali. No brali to ako akési znamenie zhora, že sú pre seba jednoducho stvorení. Vôbec to neriešili. ”Ľúbili sme. A to bolo najpodstatnejšie. Veď si len spomeňte ako to človek berie, keď sa zaľúbi v dvadsiatke. Je to silné, intenzívne a krásne. A medzi nami to v tomto móde išlo aj ďalších desať rokov. Dokonca aj potom, ako sa nám narodila dcérka,” rozhovorí sa krásna brunetka. Kríza v ich manželstve prišla oveľa neskôr, v čase, keď ju už väčšina párov ani nečaká alebo zažehná. 

Prišlo to v čase, kedy sme to najmenej čakali

Prečítajte si: Medových týždňov sme sa nedočkali: Tieto fotky zo svadby odhalili, čo som si na manželovi po celý čas nevšimla

”Amélia už bola v podstate veľká. Bola na druhom stupni, my sme mali opäť čas sami na seba, no akosi sme sa nevedeli vrátiť späť v našom vzťahu. Do okamihu, kedy sme to boli zasa len my dvaja. Prestali sme si uvedomovať, že aj napriek tomu, že sme otec a mama, vždy keď si ľahneme večer do postele sme to opäť len MY."

"A to bol najväčší problém. Nebola za tým žiadna tretia osoba, za náš rozvod, ku ktorému sme sa v podstate dlhými rozhovormi dopracovali, sme si mohli len my. Prestali sme sa totiž o to ”MY” starať. Vždy bolo niečo podstatnejšie. No v tom čase sme vôbec netušili ako veľmi sa mýlime.” 

Mohlo by vás zaujímať: Vďaka nesprávnym rozhodnutiam svojej matky som sa stala ženou, ktorá má vo vzťahoch s mužmi tento problém

Aneta a Kamil sa dohodli, že Amélia zostane pri mame a s otcom sa môže stretávať, kedykoľvek chce. Uvedomovali si, že sú rodičmi a chceli to dcére čo najviac uľahčiť. No v čase, keď sa rozvádzali, bola Amélia vo veľmi zraniteľnom veku. Nedokázala sa zmieriť s tým, že už nie sú už úplnou rodinou. No nehovorila to nahlas. Po troch rokoch od rozvodu rodičov, trpela anorexiou, bulímiou a mala psychické problémy. Ani jeden z rodičov, nerozumel tomu, prečo sa doposiaľ bezproblémové dieťa dokáže, takto zmeniť. 

Muselo sa stať toto, aby sme to pochopili

”Presne si na ten moment pamätám. Obaja sme sa o ňu šialene báli. Mala 14 rokov a vážila sotva 33 kíl. Vyzerala hrozne. A tak ako trpelo jej telo, trpeli sme aj my dvaja. Tento jej stav nás opäť zomkol. Ako rodičov aj pár zároveň. Počas jej hospitalizácie sme sa začali oveľa viac stretávať, obnovili sme naše rozhovory a obaja sme cítili, že si opäť k sebe nachádzame cestu. A nakoľko ani jeden z nás nemal partnera, bolo to aj o niečo jednoduchšie."

"Po pol roku sme sa dali opäť dokopy. A presne v tom čase sa aj Améliin stav začal zlepšovať. A ja som pochopila ako veľmi vzťah rodičov, ovplyvňuje život detí. Ako veľmi im dokážeme našimi problémami ublížiť. Dnes sme si ako priroritu dali to, že sme najmä pár. Samozrejme, že sme rodičmi, no obaja sa o náš vzťah intenzívne staráme. Lebo vieme, že vždy na konci dňa sme to len ”MY”. A to ovplyvňuje úplne všetko.”

Mohlo by vás zaujímať: Túžila som po vzrušujúcom živote: Obklopovala som sa týmto typom mužov, no nakoniec som na to doplatila

Vrátili by ste sa opäť k svojmu bývalému manželovi?

spolu hlasovalo 185 ľudí

Áno
78

- Najčítanejšie -