Presunúť na hlavný obsah

Mafin je slovenská fotografka, ktorej fotky si zamiluješ: Prezradí ti, ako sa vypracovala medzi špičku najlepších

Kariéra

Nádherná slovenská fotografka Mafin Laurincová rozhodne patrí medzi našu fotografickú špičku. A hoci dnes žne jeden úspech za druhým práve za objektívom, kedysi fotila pre Vogue a veľký úspech zožala najmä v Japonsku a Singapure. Ako sa z úspešnej modelky stane fotografka a ktoré ženy sú jej múzou?

V módnom biznise si začínala ako modelka, prečo si sa rozhodla prejsť na druhú stranu objektívu?

Práca modelky mi priniesla do života pomerne veľa - disciplínu, samostatnosť, zdravý životný štýl, cvičenie... Zatiaľ čo v modelingu zohráva veľkú rolu najmä genetika a výzor, fotografovanie ma zlákalo tým, že závisí od mojich schopnosti.

To, že má baví fotografovať som si všimla už počas modelingových ciest po Ázii. Cestovala som s malým fotoaparátom na film a fotila som krajinu, ľudí. Na jednom fotení pre Vogue ma fotil Leslie Kee, mal na fotení naozaj obrovský tím ľudí a sledovať ho pri práci bolo fascinujúce. Tak sa mi páčila pracovná atmosféra, že som si povedala že to risknem a začnem fotiť profesionálne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mafin (@mafinlaurincova),

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mafin (@mafinlaurincova),

Ako možno tvoju tvorbu definovať? Čím je špecifická?

Snažím sa byť najmä univerzálna, ale čo sa týka mojej súkromnej tvorby fotím prevažne na film. Môj rukopis tvorí najmä farebnosť, ktorá je výrazná a v neposlednom rade námety - nebojím sa experimentovať. Veľa ľudí mi potvrdilo, že keď vidia moju fotku, kde nie je uvedené meno, tak vedia rozpoznať, že som ju fotila ja.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mafin (@mafinlaurincova),

Kde nachádzaš inšpiráciu? Čo je pre teba pri fotení najpodstatnejšie?

Koncept fotografie prichádza prirodzene - nezávisí iba odo mňa. Pre mňa je kľúčový tím ľudí (vizážistka, stylistka, modelka, atď.), s ktorými spolupracujem. Často mi je modelka inšpiráciou, preto si ju vyberám nielen podľa výzoru, ale aj podľa toho, čo vyžaruje, akú má pohybovú kultúru. 

Máš nejaké “srdcovky” medzi slovenskými kráskami, s ktorými rada spolupracuješ?

Najradšej spolupracujem s Naty Kerny, Babsy Heribanovou a nedávno som mala možnosť fotit Momu. Všetky tri majú spoločné vlastnosti - sú prirodzene  krásne, spoľahlivé, majú otvorenú myseľ, nechávajú mi voľnú ruku pri fotení. A to je pre mňa ako fotografa veľmi dôležité.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mafin (@mafinlaurincova),

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mafin (@mafinlaurincova),

Je niekto, kto ovplyvnil tvoju tvorbu?

Zo zahraničných fotografov najmä Sasha Samsonova, Melissa Cartagena. Zo slovenských Branislav Šimončík a Martin Tomečko, s ktorým sa navzájom  podporujeme. 

Tvoje životné krédo?

You gotta risk it to get the biscuit. Aj keď mi v živote nevychádza veľa vecí, tak sa snažím chopiť každej šance.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mafin (@mafinlaurincova),

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus