Presunúť na hlavný obsah

(Ne)vyžiadané rady od mileniek: Pre toto vás muži opúšťajú

Partnerské vzťahy

Viete, aké sú skutočné dôvody, prečo muži hľadajú útechu v nárúčí iných žien? Zisťovali sme z prvej ruky. Od mileniek.

Nevera bolí, to vieme všetky. A dokáže nás emociopnálne skutočne položiť. Zamýšľali ste sa však niekedy nad tým, prečo sa jej muži vlastne dopúšťajú? Čo ich k tomu vedie? Zisťovali sme to tentoktát z opačnej strany. Vyspovedali sme ženy, v ktorých náručiach končia.

"So Stanom som si začala aj napriek tomu, že som vedela, že je ženatý. Povedal mi to sám od seba, hneď druhýkrát, keď sme sa stretli. Dnes je to pol roka, čo spolu spávame a jeho žena nič netuší. Dôvod? Odmietala sex. Vždy keď sa o niečo pokúsil, bola unavená, deprimovaná, nervózna z detí... a jeho to jednoducho prestalo baviť. To, že bol odsúvaný na druhú koľaj, s nedostatkom pozornosti. Z krátkodobého hľadiska to muži dajú, ale ak takýto stav pretrváva, verte, že vám zahnú. A je jedno, či ste svoji, nie ste, či máte deti alebo nie. Chlap potrebuej sex. Keď ho nemá doma, nájde ho inde," hovorí 27 ročná Tereza.

Mohlo by vás zaujímať: Prijala som ponuku na prácu, ktorá sa neodmieta: Zamotala som sa však so šéfom, zachoval sa ako typický ješitný chlap

"Edo ma začal baliť na firemnej párty. Jasné, že som vedela, že sa má o týždeň ženiť. Pomáhala som mu s kamošmi organizovať rozlúčku so slobodou. No slovo dalo slovo a v ten večer sme skončili spolu. Avšak medzi nami to nebol len jednorazový sex. Edo sa mi zdôveril, že sa cíti popri svojej snúbenici nedocenený. Napriek tomu, že ju miloval, nikdy nepočul, že ju priťahuje, že si ho váži, že oceňuje čo robí. Neustále len nejaké, príkazy, výčitky... Ale keďže ju ľúbil, bral to tak, že by to bolo rovnaké s každou. Vo mne hľadal len morálnu a emocionánu podporu, ktorá mu doma chýbala. Len teda s bonusom sexu k tomu. Prešli tri roky a v zásade sa nič nezmenilo, okrem jeho statusu zo snúbenca na ženáča," rozhovorí sa zase 30 ročná Diana.

Prečítajte si: Môj milenec sa do mňa zamiloval a to mi zničilo život

"Viete čo je najlepšie? Všetky sa hráme na to ako veľmi odsudzujeme neveru, akí sú muži zlí, že sa jej odpúšťajú, no zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo ich k tomu vedie? V žiadnom prípade ich nechcem obhajovať a patrí to aj v opčnom garde, no ak začnem niekoho podvádzať, evidentne mi niečo chýba. To dáva logiku. Pochopila som to až v čase, keď som sa milenkou stala ja sama. Ondra som spoznala vonku v bare. Bol s kamošmi a len tak mi objednal drink. Hodili sme reč a zistili, že máme toho dosť spoločného. Mal 7 ročný vzťah, rovnako ako ja. A bol v ňom nešťastný. To nás tiež spájalo. No nechcel ublížiť svojej priateľke a rozísť sa s ňou, lebo bola na neho fixovaná. Mal ju rád, no to čo mu veľmi chýbalo, bola vášeň a iniciatíva z jej strany. Ak totiž máte sex trikrát do mesiaca aj to s množstvom výhovoriek a hráte to na polohu "mŕtveho chrobáka," verte, že to sexi nie je. A muži milujú a potrebujú vzrušenie, erotiku, chtíč, pocit túžby. Ondrovi to veľmi chýbalo a pri mne to jednoducho mal," dodáva 31 ročná Elena.

- Najčítanejšie -