Presunúť na hlavný obsah

Večerné rituály Francúzok, ktoré si zamilujete: Vďaka tejto jednej veci si udržiavajú štíhlu postavu

Chudnutie a diéty

Ženy z krajiny galského kohúta sú považované za najcharizmatickejšie a najelegantnejšie na svete. No a postavičky majú priam ukážkové. A to aj napriek tomu, že patria medzi ozajstné gurmánky. Toto je ich tajomstvo.

Pýtate sa, ako je potom možné, že majú postavičky ako prútik? Na prvý pohľad to vyzerá, že do vienka dostali akýsi zoštíhľujúci gén. No nie je to tak. Čaro ich postavy je pomerne jednoduché. Nikdy sa nevážia a doprajú si všetko, na čo majú chuť.

Mohlo by vás zaujímať: Prijala som ponuku na prácu, ktorá sa neodmieta: Zamotala som sa však so šéfom, zachoval sa ako typický ješitný chlap

Namiesto váhy používajú svoje obľúbené nohavice. Ak zistia, že ich o niečo viac tlačia ako kedysi, na pár dní vynechajú obľúbené šišky, palacinky, či pizzu. Vo chvíli, keď sa cítia opäť vo forme, doprajú si ich znova. Znie to celkom ”easy”, však? Popri tom sa ale držia jedného večerného rituálu,  ktorý je pre ne alfou a omegou.

Inšpirujte sa: Robte denne 5 minút tieto cviky: Uvoľnia vám krčnú chrbticu a už po týždni zbadáte rozdiel na tele

Večerný rituál, na ktorom si zakladajú

Ženy z krajiny galského kohúta, majú v stravovaní absolútne jasno. Presne vedia, čo si môžu a nemôžu dopriať. Avšak napriek všetkému, nie sú ani náhodou zastankyňami toho, že by ste si nemali odopierať veci, na ktoré máte chuť. Lebo si spôsobíte len zbytočné priberanie, tak či tak napokon podľahnete. Držia sa hesla, že z jedla treba mať pôžitok a urobiť si z neho malé rituály.

Pokojne siahnite po čokoláde či zmrzline. A áno aj večer. Samy to robia. Ale dajte si len 5 lyžičiek a potom si naservírujte zeleninu. Pointa je, že porcia akéhokoľvek jedla by nemala presiahnuť 100 gramov. Len vtedy totiž nenaberiete, no zároveň uspokojíte svoje chuťové poháriky.

Vždy po večeri si doprajú dva poháre kvalitného suchého vína. Dokonca to vraj potláča chuť na sladké, takže ani nepotrebujú žiaden dezert.

Nevyhnutnosťou je podľa týchto krásnych žien aj správne dodržiavanie pitného režimu. Kdekoľvek ste, majte pri sebe fľašu vody. A obzvlášť ráno a večer. Nezabudnite vypiť dva poháre hneď nalačno a jeden pred spaním. 

Príklad večerného jedálnička

  • Prvý chod: 5 lyžičiek cestovín s lososom 
  • Druhý chod: grilovaná cuketa s parmezánom a zopár batátov (spolu maximálne 180 gramov)
  • Tretí chod: dve tabličky horkej čokolády + dva poháre kvalitného suchého vína a dva poháre vody

Francúzky večerajú aj dve hodiny a jedlo si mimoriadne vychutnávajú. Tak to skúste ako ony a skutočne si doprajte - len teda s mierou!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus