Presunúť na hlavný obsah

Výber TOP 10 najlepších zmrzlinární na Slovensku: Ochutnajte kvalitnú receptúru, ktorú si zamilujete

Zábava

Vyrazte do ulíc za tými najlepšími zmrzlinami. Osviežujúca sladká pochúťka z týchto štýlových zmrzlinární, ktoré sme pre vás vybrali, si podmaní vaše zmysly.

Kto by ju nemiloval. Reč je o zmrzline. Sladké pokušenie, ktoré sa v týchto mesiacoch rozplýva na našom jazyku by bol hriech nevyskúšať a to na týchto štýlových miestach po celom Slovensku. Každé miesto má svoju jedinečnú atmosféru a takisto aj tajnú receptúru. Časy, kedy sa teda predávala zmrzlina v klasickom kornútku a vrcholom luxusu bolo objavenie šmolkovej, sa tak zmenili a zmrzlinárne sú dnes jednými z najviac vychytených miest počas sezóny.

Inšpirujte sa: VIDEO: Slovenka Lucia si splnila sen a vlastní útulnú kaviarničku s cukrárňou: Prezradila nám, čo ju k tomu viedlo

Koun Bratislava

Najpopulárnejšia zmrzlináreň v hlavnom meste, ktorú spoznáte podľa dlhého radu. Kvalitná receptúra a spolupráca s lokálnymi dodávateľmi z nej robia nevyčerpateľnú studnicu chutí a objavovania. Nepoužívajú žiadne konzervanty, ani umelé farbivá a svoje si prídu aj vegáni.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Koun (@koun_gelato),

Arthur Ice Cream Bratislava

Zmrzlináreň, ktorú „preslávili“ čierne kornútky. Talianska receptúra a široká ponuka najväčších gastronomických skvostov, medzi ktorými nájdete slaný karamel, belgickú čokoládu či japonský sezam. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Arthurgelato (@arthurgelato),

Luculus Ice Saloon Bratislava

Zmrzlinu poňali skutočne hravo a okrem chutnej bezlaktózovej a bezlepkovej môžete siahnuť po rôznych spestreniach v podobe makroniek a iných cukrárenských vychytávok. Mňam!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa LUCULUS ICE SALOON (@luculus_icesaloon),

Zmrzlina u Balkána Trnava

Už na pohľad vidno, že sa tu zmrzlinou nešetrí a doprajú vám skutočný lahodný pôžitok. Svoju originalitu tiež ukazujú v podobe ponuky tých najrôznejších kornútkov od výmyslu sveta. Aká je vaša obľúbená kombinácia?

Monalisa Piešťany

Gelateria Artigianale Monalisa si zakladá na kvalite a čerstvosti. Osobitý prístup a 100% bezlepkové zmrzliny ponúkajú nový pohľad na zmrzlinu, nehovoriac o ich príchutiach. Otvárajú nové dvere do sveta tých najrôznejších ovocných chutí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Monalisa (@monalisa_zmrzlina),

Gio Caffe Nitra

Aj Nitra má svoju obľúbenú cukrárničku s vynikajúcou zmrzlinou. Jej mladšiu sestru tiež nájdete v Trnave. Retro dizajn, kvalitné suroviny a poctivá výroba vás zavedie do chutí pravej talianskej zmrzliny. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gio v Nitre (@gio_v_nitre),

Oilá Trenčín

Remeselná zmrzlina podľa talianskej receptúry, ktorá si podmanila chuťové poháriky miestnych, ale aj ľudí z okolia, ktorí sa práve nachádzajú v Trenčíne. Pravé gelato s intenzívnou chuťou, bez farbív a umelých aróm so šťavnatým ovocím a tými najchutnejšími orieškami. Stojí za vyskúšanie!

Scoop Žilina

Štýlová zmrzlina, ktorá je spojením netradičných kombinácií. Určite máte čo objavovať! Malina s cviklou, jogurt s rakytníkom či káva kardamón? Na ktorú príchuť si trúfate vy?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa scoopzilina (@scoopzilina),

Zmrzlináreň Moja Marína Banská Štiavnica

Zmrzlináreň v srdci Slovenska, akým Banská Štiavnica rozhodne je. V jednoduchosti je krása a práve v tejto zmrzlinárni sú si toho vedomí. Určite vyskúšajte ich zmrzlinu!

Neprehliadnite: Kvetiareň si vás získa na prvý pohľad: Dve mladé baby priniesli na Slovensko úplne nový koncept, je skutočne jedinečný

Gelato & Pizza Fratelli Košice

Zmrzlina, ktorá láka svojimi farebnými kreáciami a textúrou, ktorú už pri čakaní na ňu pomaly cítite na jazyku. Ak budete na východe, toto kvalitné gelato si jednoducho nemôžete nechať ujsť.

- Najčítanejšie -