Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie zmrzlinárne len na skok od hlavného mesta: Pozrite sa, čo v lete rozhodne nemôžete vynechať

Zábava

Zmrzlina k letu neodmysliteľne patrí. My sme sa pozreli na najlepšie slovenské zmrzlinárne, ktoré by bol jednoducho hriech nenavštíviť!

Koun, Bratislava

Pokiaľ hľadáte v hlavnom meste skutočnú, pravú, taliansku zmrzlinovú pochúťku, určite neobíďte Koun. V roku 2015 sa nachádzal medzi top 13 najlepšími zmrzlinárňami a tiež sa zúčastnil celosvetovej zmrzlinárskej súťaže, kde sa umiestnil na druhom mieste. A to v tesnom závese, hneď za Amerikou. Verte, že túto zmrzlinu si zamilujete na prvé sústo. V ich ponuke nájdete klasickú malinovú, citrónovú, jahodovú, či čokoládovú, ale aj rôzne netypické príchute ako mak, či bazalka. No a ak patríte medzi skutočných zmrzlinových nadšencov, určite neodoláte ich zmrzlinovej torte, ktorú vám pripravia presne podľa vášho želania. Dokonca na tieto chute nedajú dopustiť aj v Dubaji. 

Monalisa, Pieštany

Gelateria Artigianale Monalisa patrí domácim, Kristíne a Marekovi, ktorí sú skutoční zmrzlinoví ”fajnšmekri”. To na čom im naozaj záleží, je samotná kvalita a čerstvosť surovín. Tento aspekt kladú do popredia nad všetko a na ich produkte to cítiť. Ich zmrzliny sú 100 % bezlepkové a v dokonca v ich ponuke nájdete aj vegánsku verziu. Odporúčame vyskúšať ich slaný karamel, či kombináciu levanduľa - čučoriedka. Tomu sa odolať nedá!

Gio, Trnava

Gio Gelato Italiano, dnes už nájdete na dvoch miestach - v Nitre aj v Trnave, kde otvorili jeho mladšiu sestru. Na prvý pohľad vás určite dostane retro dizajn, ktorý sme si napríklad my zamilovali a rozhodne si vás podmaní lahodná chuť, pravých talinskych zmrzlín. Snúbia sa v nich kvalitné suroviny, moderné technológie a osvedčené receptúry. Môžete si vybrať z ponuky smotanových, či čistých sorbetov. Z vlastnej skúsenosti odporúčame bazový sorbet, ktorý je absolútne božský!

Prečítajte si: 7-dňový jedálniček ako prechod pre život bez cukru: Takto sa mení vaša tvár a telo, keď ho prijímate veľa

Scoop, Žilina

V žilinskej zmrzlinárni Scoop nájdete najrôznejšie sorbety, gelato, ale aj dokonalé vegánske pochúťky. Všetko má však jeden spoločný menovateľ. Je to vyrábané pod prísnym dohľadom a z poctivých surovín. A pokiaľ zbožňujete nevšedné chute, tu si určite prídete na svoje. Tak čo ochutnali by ste skôr malinu s cviklou, čierny kokos alebo jogurt s rakytníkom?

Neprehliadnite: 5 zázračných potravín pre mladší vzhľad: Obsahujú v sebe živiny nevyhnutné pre tvorbu kolagénu

- Najčítanejšie -