Presunúť na hlavný obsah

Priateľke som závidela jej luxusný život: Keď mi odhalila celú pravdu, ľutovala som ju

Partnerské vzťahy

Veci nie sú vždy také, aké sa zdajú. Presvedčila sa o tom aj Zuzana, ktorá nakukla "za dvere" navonok dokonalého života.

Renáta a Zuzana boli nerozlučná dvojica už na základnej škole, neskôr aj na strednej škole. Ich cesty sa rozdelili, keď Renáta odišla študovať do hlavného mesta. Priateľstvo rokmi ochladlo a kontakt sa takmer úplne prerušil, keď sa Renáta odsťahovala do zahraničia. „Po tom, ako sa Renáta odsťahovala, som ju nevidela niekoľko rokov. O Renátu som však nestratila záujem, predsa len sme spolu vyrastali. Jej život som sledovala na sociálnych sieťach, na ktorých bola mimoriadne aktívna. Zdalo sa, že sa jej darí veľmi dobre. Počas vysokej školy bola na zahraničnej stáži, tam sa zoznámila s mužom, kvôli ktorému sa po skončení vysokej školy presťahovala a neskôr si ho a vzala.”

Neprehliadnite: Sestra ma zachránila pred osudovou chybou: Otvorila mi oči v tom, akého muža som mala 14 rokov po svojom boku

Život ako v rozprávke?

Zuzana spomína: „Na Instagrame som videla ako Renáta žije, priznám sa, závidela som jej.  V porovnaní s ňu som sa cítila obyčajná a nezaujímavá. Kým som ja bývala s rodinou v malom slovenskom meste, ona bývala v európskej metropole. Po rozprávkovej svadbe na pláži bol jej život plný cestovania, reštaurácií a značkového oblečenia. Venovala sa sebe a svojim záujmom. No jednoducho rozprávkový život!” Keď sa raz Zuzana vracala domov z práce, stretla mladšieho brata svojej kamarátky, ktorý sa jej pochválil tým, že sa bude čoskoro ženiť. Zuzana sa ho samozrejme opýtala aj na Renátu a na to, či príde na svadbu aj ona. Po bratovi jej poslala pozdrav a nechala jej odkázať, že by sa s ňou rada videla, ak si nájde čas.

Stretnutie po rokoch

„Úprimne, nečakala som, že sa mi Renáta ozve, ale kontaktovala ma práve prostredníctvom sociálnych sietí. Predpokladal som totiž, že nebude mať záujem o stretnutie po takej dobe. Úvod bol rozpačitý, no aj po rokoch sme si stále mali čo povedať. Zaspomínali sme si na naše detstvo, prebrali všetkých spolužiakov a spolužiačky. Po pár pohároch vína prišiel rad aj na nás a na naše životy. Ja som si žila slovenskú klasiku: manžel, dieťa a práca. Nie, žeby som nebola šťastná, to nie, ale nemala som pocit, že sa Renáte môžem pochváliť s niečím, čo by ešte nepočula. Ako hovorím, klasika. Práve preto som bola o to viac zvedavá na jej život,” hovorí o stretnutí s kamarátkou Zuzana.

Prečítajte si tiež: Snúbencovej nevere som neverila: Pravda mi doslova udrela do očí až v tejto dramatickej situácii

Nie je všetko také, aké sa zdá

Zuzane sa po stretnutí otvorili oči: „Po otázke, ako je na tom v živote ona, Renáta zosmutnela. Renáta síce žije v zahraničí, no nie je spokojná. Na tamojšiu mentalitu si zvykala len ťažko. Aj po rokoch jej chýba rodina, priatelia a hlavne domov, čo jej spôsobilo aj problémy vo jej vzťahu. Jej manžel je dobre situovaný a mal pocit, že svojej manželke dáva všetko. Nevedel však pochopiť, prečo sa Renáta stále cíti nešťastná a v jeho krajine ako cudzinka. Renáta sa mu viackrát snažila vysvetliť, že by jej pomohlo, ak by si založili vlastnú rodinu a tá by vytvorila jej nový domov, no márne. Jej manžel miloval cestovanie, dobrodružstvo a na dieťa vraj ešte nebol pripravený. Renáta nevedela ako vo svojom živote ďalej. Manžela milovala a nechcela od neho odísť, no na druhej strane ani žiť tak, ako doteraz.” 

„Ukázalo sa, že ja som závidela život jej a ona mne. To, čo som ja považovala za celkom bežné, bolo to, po čom moja kamarátka najviac túžila. Mali by sme si viac vážiť to, čo máme a nie premýšľať nad tým, čo majú iní” uzatvára svoj príbeh čitateľka Zuzana.