Presunúť na hlavný obsah

Zbohatli vďaka nápadu v teenegerskom veku a do konca života nemusia robiť: Aké je to pracovať pre mladých milionárov?

Zahraničné celebrity

Ich život je ako vystrihnutý z rozprávkovej knihy. Sú mladí, úspešní a hriešne bohatí. Pracovať pre milionárov považujú mnohí za job snov. Aká je však realita?

Títo ľudia už do konca života už nemusia ponúť ani prstom a to ešte neoslávili ani tridsiatku. Vlastnia jachty, súkromné lietadlá, letné rezidencie v exotických destináciách, renesančné vily v Paríži, či Miláne a horské chaty v Švajčiarskych Alpách. V živote "superbohatých" ľudí azda neexistuje žiaden limit. Aby však dokázali chod osobného impéria udržať, potrebujú na to viac ako len svoje ruky. A v niektorých prípadoch sa počet pomocníkov v domácnosti vyrovná malej armáde.

Mohlo by vás zaujímať: Skutočný dôvod rozvodu Angeliny a Brada: Zahŕňal ju kvetinami, no zároveň bojoval s ich problémami

Kuchári, upratovačky, šoféri, záhradníci, plavčíci, osobní lekári, somelieri, čašníci, piloti, kapitáni. Vďaka všetkým týmto ľuďom, sa vlastne nemusia vôbec o nič starať. To však ani zďaleka nie je všetko. A ak by ste ich stretli na ulici - nikdy by ste si netipli aké veľké impérium vlastnia a čo všetko už dokázali. 

Aj keď máte 15 dokážete zmeniť svoju budúcnosť

”Najnovším trendom je mať už aj asistenta pre vášho osobného asistenta. Takže aj vaše upratovačky majú šéfa, ktorý im hovorí čo majú robiť. Samozrejme, funguje to tak už aj u nás,” potvrdzuje 30-ročná Cathrine Cook, ktorá vybudovala 100-miliónovú spoločnosť takmer zo dňa na deň. Ak sa pýtate ako sa jej to podarilo, zostanete asi v šoku. Dokázala to už vo svojich pätnástich a vlastným pričinením. Mladá baba mala jednoducho skvelý nápad na digitalizáciu ročeniek. A vyšlo to. Dnes patrí medzi najbohatšie ženy sveta a dopraje si čokoľvek. Hoci ak ju stretnete niekde v kaviarnizrejme by ste to nikdy nepovedali. Vyzerá totiž úplne normálne.

Prečítajte si: Vydala sa za 90-ročného, pred synom pózovala v bikinách: Profesionálna zlatokopka, ktorá sa zapísala do dejín

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Trang (@vanbaotrang),

 

Požiadavkami dokážu poriadne prekvapiť

"Mám kamaráta ktorý je o dva roky mladší no tiež neuveriteľne bohatý. A on má občas skutočne zvláštne požiadavky. Začína to byť trochu absurdné, keď si kúpite diamantmi vykladané vidličky a nože, ktoré nesmú prísť do kontaktu s vodou. A vy potrebujete ľudí, ktorí vám ich nielen zapezpečia, ale následne sa aj o ich údržbu budú vo vašej domácnosti starať. Sama to nechápem a som rada že takto ďaleko ja s požiadavkami nie som." (smiech)

Kde však takýto personál vziať? Aj na toto sú špecializované luxusné personálne agentúry pre milionárov. Zakladateľkou jednej z nich je Sara Rahmani, ktorá spoločne so svojmi zamestnancami, splní každé jedno prianie, svojho neuveriteľne bohatého klienta. 

Neprehliadnite: 6 stravovacích pravidiel Gisele Bündchen: Vďaka tomuto má tesne pre 40-tkou obdivuhodnú figúru a bezchybnú pleť

Milionári však majú naozaj náročné požiadavky na personál. Musíte byť milý, úctivý, lojálny a samozrejmosťou je mať čistý výpis z registra trestov. Keď už boháči niekoho zamestnajú očakávajú, že im takýto človek bude k dispozícii takmer 24 hodín denne. Veľakrát sa pracovníci musia vzdať osobného života a byť svojim nadriadeným vždy po ruke. Za odmenu dostanú vlastné bývanie, auto, či veľmi štedré výplaty.

”Mali sme požiadavku jednej veľmi starej no bohatej pani, že by chcela vrchného sluhu, ktorý vie hrať na gajdy. Každé ráno mal hodinu od siemej do ôsmej chodiť okolo domu a hrať na ne. Našťastie aj atypickým požiadavkám vieme vyhovieť," hovorí Sara.

Toto zamestnie však nie je pre každého. Mnoho ľudí po pár mesiacoch práce pre bohatých klientov odišlo, najmä kvôli túžbe po vlastnom živote. Predsa len v týchto prípadoch, musíte pracovať 24 hodín denne a podať 100% - ný výkon. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe