Presunúť na hlavný obsah

Neviete, čo darovať k prvým narodeninám, krstinám, či na babyshower? Máme pre vás niekoľko inšpiratívnych tipov

Zábava

Ak hľadáte ideálny darček k prvým narodeninám, či na špeciálnu príležitosť pre drobcov a chcete potešiť niečím skutočne výnimočným, skúste darovať darčeky, ktoré sa stanú skutočným rodinným klenotom. Najlepšie také, ktoré sa dedia z generácie na generáciu.

Náušničky, ktoré môže vaše malé dievčatko nosiť celý život - 27jewelry

Lenka Kerlická tvorí autorské šperky v pražskom ateliéri, kde sa venuje výrobe šperkov na mieru. Na jednej z rodinných osláv jej strýko prezradil, že má v rodine zlatnícke korene. Zistila, že patrí k jednému z najvýznamnejších pražských šperkárskych rodov, kde bolo v minulosti minimálne 30 zlatníckych majstrov. Toto ju len utvrdilo v tom, že jej náročná cesta k šperkárstvu nebola obyčajná náhoda, ale dar jej predkov.

Nadčasovosť, jemnosť, štýlovosť, ktorá nie je prvoplánová. Aj tak by sa dali charakterizovať malé poklady z dielne 27JEWELRY. Detské náušničky v tomto prípade nie sú len chvíľkovou záležitosťou, Vydržia vám naveky. Lebo tak ako sú atraktívne pre bábätká, malé slečny, vyzerajú skvele aj na ženách. Skrátka vás budú baviť. 

Prečítajte si: Podľa času narodenia zistíte, akú povahu bude mať váš potomok: Takto ľahko spoznáte aj muža po vašom boku

"Niche" nármok s písmenkom - Neva oslo

Písmenko na japonskom hodvábe, či retiazke je ozajstným malým klenotom. Zlaté alebo hodvábne náramky Neva Oslo nosia dnes deti po celom svete a mamy ich milujú. Je totiž za nimi príbeh. Slovenky, ktorá sa rozhodla veriť svojim snom a robiť radosť iným. Už pri pohľade na neho vidíte  mimoriadne jemnú prácu s minimalistickým vzhľadom, no precíznosťou.

Šperky sú balené akoby v hrkálke a v bavlnenom vrecúšku, ktoré je postriekané detským parfumom a vďaka tomu balíček nielen príjemne šuští, ale aj krásne vonia. No a z každého predaného kúsku venuje zakladateľka značky, Zuznana päť eur nadácii Naked Heart Foundation. To je podľa nás tiež krásne gesto. 

Medailón, ktorý symbolizuje ochranu a lásku Greg & Rich

Daček k narodeniu dieťatka, či krstu by mal byť výnimočný. A presne taký je aj tento medailón. Tvorený s láskou, dôrazom a citom pre detaily, až človek nechce veriť, že navyše vznikol v slovenskej dielni. Bábätku na neho môžete nechať vygravírovať iniciály, meno, dátum narodenia, či odkaz. Je to len na vás.

Práve tento aspekt z neho robí skutočne ten najosobnejší darček. No a malý bonus  - na retiazke pri zapínaní je ozdobný červený koral. Ten vraj chráni pred urieknutím. A to sa veru pri malých deťoch počíta, no nie?

No a ak by sa vám to zdalo málo, Ivana a Iveta z Greg & Rich, majú vo svojom portfóliu aj nádherné náušničky pre malé princezné, náramky, či strieborné hrkálky. "Je to darček, ktorým môžete zahájiť tradíciu odovzdávania si tohto „hračko-šperku“ z generácie na generáciu."

Prečítajte si: Podľa času narodenia zistíte, akú povahu bude mať váš potomok: Takto ľahko spoznáte aj muža po vašom boku

Personalizované deky a vankúšiky s menom - Babygift

Ak chcete nového človiečika v rodine privítať skutočne výnimočne, stavte na personalizovanú deku, či vankúšik. Je to skvelý darček rovnako pre dievčatká ako aj chlapcov. Deka s menom, dátumom a časom narodenia, mierami bábätka, či znamením zverokruhu, bude totiž nádhernou spomienkou na detstvo. 

A čo je pri deťoch skutočne veľmi dôležité, na ich výrobu používajú 100% prírodné priadze - bavlnu a vlnu pestované bez pesticídov. Kvalita materiálov je certfikovaná a v súlade s ekologickým štandardom. Nepoužívajú žiadne silikónové zmäkčovadlá ani chemické látky. Za nás, skvelá voľba!

- Najčítanejšie -