Presunúť na hlavný obsah

Voňavá bylinka, ktorá pomáha schudnúť a dostane po lete vašu pleť do formy: Dermatologička nedá na ňu dopustiť

Chudnutie a diéty

Vrámci starostlivosti o telo a pleť, nedá lekárka na rozmarín dopustiť. Skvelé je, že ho nájdete v kuchyni a jebo využitie je skutočne širokospektrálne. A veľmi účinné

Bežne ho pridávame do jedál a drinkov, no jeho účinky v oblasti krásy až tak dobre nepoznáme. Čo všetko táto voňavá a aromatická bylinka dokáže? Prezradila nám dermatologička. 

Prečítajte si: Zbavte sa dolného brucha. Cviky, ktoré vám vyformujú dokonalé bruško už za pár dní

Benefity na nezaplatenie

"Rozmarín má veľmi silné antioxidačné a ochranné vlastnosti, ktorými pomáha eliminovať v značnej miere prejavy starnutia. Aj vďaka obsahu kyseliny rozmarínovej, si dokáže poradiť s podráždením a zápalmi. Má antimykotické a antibakteriálne účinky. To z neho robí priam dokonalú látku, v boji proti akné, kožným alergiám či ekzémom. Zmierňuje totiž tvorbu baktérií vo vyrážkach, tlmí zápaly a urýchľuje hojenie. Vďaka tomu pomáha aj pri opuchoch," vysvetľuje MUDr. Alena Košická, dermatologička.

Okrem toho redukuje aj samotné prejavy starnutia, vypína, eliminuje vrásky, posilňuje kapiláry a celkovo sa stará o mladší vzhľad pokožky. 

"Iba 100 g zelených listov rozmarínu, obsahuje viac ako polovicu dennej potreby železa, potrebného pre dospelého človeka. Takisto je veľkým pozitívom, že pomáha tráviť ťažké a tučné jedlá, ovplyvňuje zrýchlenie samotného metabolizmu a proces spaľovania tukov. Navyše jeho esenciálne oleje, zmierňujú podráždenie a stres."

Čítajte tiež: 4 spôsoby ako minimalizovať na svojom tele tuk: Pár centimetrov rozdiel vám zmení postavu na nepoznanie

Pripravte si domáci čaj a masku, ktoré fungujú

Ak chcete docieliť efekt, vrámci chudnutia, ideálne je pripraviť si rozmarínový čaj. Ten pomáha odstraňovať prebytočné kilá, ale zároveň aj tonizuje, zmierňuje únavu, urýchľuje pohyb lymfy a eliminuje celulitídu.

Neprehliadnite: Koľko cukru denne je zdravé? Porovnajte si tieto množstvá, aby sa vám neukladal do tela ako obrovské tukové zásoby

Rozmarínový čaj: 

  • 1 polievková lyžica sušeného alebo čerstvého rozmarínu
  • 1 polievková lyžica sušeného lipového kvetu
  • 400 ml horúcej vody

Vložte rozmarín do hrnca a zalejte horúcou vodou (90 stupňov). Prekryte, nechajte cez noc lúhovať. V dopoludňajších hodinách sceďte a pite počas dňa, zriedené vodou. Ideálny model je 21 dňová kúra a deväť dní prestávka. 

Rozmarínová maska

  • 2 lyžičky suchých rozdrvených lístkov rozmarínu
  • 300 ml vody
  • 2 lyžice medu

Všetko zmiešajte a naneste na tvár. Maska je úplne ľahká, vôbec nezaťažuje a môžete ju aplikovať 1-2x týždenne, v závislosti od potreby. 

- Najčítanejšie -